Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Orion Riders - A New Dawn
Jaar van release: 2004
Label: Lion Music
Orion Riders - A New Dawn
Ik kan deze cd maar beter een goede bespreking geven want deze band komt uit Sicilië en een link met de maffia is dan snel gemaakt. Maar, misschien met levensgevaar, zal ik dit album toch maar objectief bespreken. Orion Riders is opgericht door bassist Carmelo Siracusa en de band speelt melodieuze powermetal met veel toeters en af en toe een progressieve invalshoek.

Er staan maar zes echte nummers op het album (en een intro en twee tussenstukjes) en dat is natuurlijk niet erg veel. Na een te lange intro (2:45) begint het album lekker met ‘Whispers’; een powermetalnummer met sterke riffs en een sologedeelte dat duidelijk geïnspireerd is door meneer Malmsteen. Het titelnummer bevat enkele mooie Egyptische klanken, ‘’Leave the shades behind’ begint met een mooie klassieke gitaar en ‘Lacrimae angeli’ is wat koorzang. Andere opvallende nummers zijn nog het bombastische ‘Light and dark’ en de ballade ‘Life’s best days’ (beetje stroperige tekst).

Een mooi uitgebalanceerd album. De band mist nog wel wat pit en wat agressiviteit en ook kunnen de nummers nog wel iets spannender. Ook zou het leuk zijn als het album zeker een kwartier langer zou duren want nu voel je je na een krappe veertig minuten nog niet bevredigt. Maar dit plaatje is een goed begin en het potentieel is er, dus nu gewoon afwachten om te zien of deze band een langer leven is beschoren dan de gemiddelde standaard powermetalband.

Tracklist:
1. In memory
2. Whispers
3. A new dawn
4. Leave the shades behind
5. Laerimae angeli
6. Light and dark
7. Life’s best days
8. Nocturne
9. Old symphony

Score: 72 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 17 februari 2004

Meer Orion Riders:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.