Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Ghost - Popestar
Jaar van release: 2016
Label: Spinefarm Records

Ghost - Popestar

Afgelopen week was er het verrassende nieuws dat de Zweedse occultrockers van Ghost onder leiding van hogepriester Papa Emeritus III met nieuw materiaal zouden komen. Meestal is het daarna lang wachten tot er daadwerkelijk iets te beluisteren valt, maar Ghost doet dat beter. De ep Popestar is namelijk binnen een week uitgebracht en nu al verkrijgbaar. Het schijfje bevat vijf tracks waarvan het openingsnummer een nieuwe track is. De resterende nummers zijn covers van popsongs.

Square Hammer bijt het spits af en het is direct duidelijk dat het hier om een echte Ghosttrack gaat. Tekstueel bezingt het trouw aan de onzalige vader en qua muziek past het perfect bij de meest recente langspeler Meliora uit 2015. Ietwat popperig met een vernis van duistere ironie; het is het bekende recept waar Ghost inmiddels de harten van velen mee heeft weten te veroveren. Ondanks dat het uiterst toegankelijk klinkt, gebeurt er toch van alles met aardige keyboardpartijen, lekker vette baslijnen en een strakke, psychedelische break met gitaarsolo.

Ghost en covers gaan goed samen. Op het debuutalbum vonden we al een fijne bewerking van het Beatlesnummer Here Comes The Sun en met titel If You Have Ghost bracht het vijftal een ep met covers uit in 2013. Nocturnal Me van Echo And The Bunnymen is de eerste cover van Popestar en geeft een duistere draai aan het westernachtige origineel dat toch al niet lichtvoetig is. Het is de vraag of Papa Emeritus III net zo sinister klinkt als Ian McCulloch tijdens het gesproken deel, maar het zal elkaar niet ver ontlopen.

I Believe van Simian Mobile Disco en Bible van Imperiet zijn een stuk lichter van kleur. De mellow disco van Simian Mobile Disco is in de handen van Ghost verworden tot een dromerige hymne die ver weg blijft van de beat van het origineel. Aan Bible van Imperiet is weinig gesleuteld. Dit nummer klinkt bijzonder liefdevol en wellicht wat te zoet na het ruige werk van Square Hammer en de Eurythmicsklassieker Missionary man. Die laatste track heeft net als het origineel een pakkende, vuige vibe. Opvallend is dat de missionarissen van Ghost vocale assistentie krijgen van enkele priesteressen tijdens het merendeel van de songs.

Popestar is een leuk tussendoortje voor Ghostfans die snakken naar meer en voor de band is het een goed excuus om nog wat langer door te toeren. Nieuwe zieltjes zal de band er waarschijnlijk niet mee winnen, want qua geluid en uitvoerig is het hoe we Ghost kennen. Hoewel de groep soms weinig heeft veranderd aan de originele versies, hebben de heren de songs toch in het eigen, typische geluid gegoten. Het is muzikaal toegankelijker en iets minder ingewikkeld dan Meliora, maar desalniettemin zeer de moeite waard.

Tracklist:
1. Square Hammer
2. Nocturnal Me (Echo And The Bunnymen cover)
3. I Believe (Simian Mobile Disco cover)
4. Missionary Man (Eurythmics cover)
5. Bible (Imperiet cover)

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 19 september 2016

Meer Ghost:

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.