Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
    12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Stainthorpe (My Dying Bride) - 57
  • David Ellefson (Megadeth) - 61
  • Donald "Buck Dharma" Roeser (Blue Öyster Cult) - 78
  • Geoff Thorpe (Vicious Rumors) - 63
  • Miika "Azhemin" Niemelä (Thy Serpent) - 47
  • Stefan Helleblad (Within Temptation) - 47
  • Vic Chesnutt† - 61

Vandaag overleden:
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience) - 2008
  • Phil "Philthy Animal" Taylor (Motörhead) - 2015
Review

Oddland - The Treachery Of Senses
Jaar van release: 2012
Label: Century Media Records
Oddland - The Treachery Of Senses
De progressieve metalband Oddland begint als grunge/rockband in 2008, maar met het toetreden van gitarist/zanger Sakari Ojanen verandert de stijl al snel. In 2011 wint Oddland de Suomi Metal Star Contest, hetgeen de Finnen een deal met Century Media oplevert. Een jaar later verschijnt het debuutalbum The Treachery Of Senses, dat indruk maakt binnen de progwereld.

Het kwartet opereert in het straatje van Leprous, Agent Fresco, Soen, Pain Of Salvation, Opeth, Meshuggah, Gojira en Tool. Wat deze heren net als Leprous goed doen, is complexiteit verpakken in memorabele passages en songs schrijven die herkenbaar zijn. Niet dat het niveau van de Noren overigens geëvenaard wordt. Stevigere passages met riffs die blijven hangen (Flooding Light en Still The Spirit Stays) wisselen af met rustigere stukken, waarin gitaargetokkel samengaat met Opethiaanse zang (In The Eyes Of The Mourning en In Endless Endeavour).

De ingetogen, soms wat onopvallende zangstem van Sakari lijkt soms als twee druppels water op die van Mikael Åkerfeldt, maar hij pakt ook stevig uit in bijvoorbeeld Above And Beyond. Aisle Of Array bevat net als Still The Spirit Stays een bijzondere combinatie van zanglijnen en melodieën. Dit vergt meerdere luisterbeurten, in tegenstelling tot Past The Gates, dat direct lekker in het gehoor ligt en een heerlijke vibe heeft.

Ondanks dat het om een debuutplaat gaat, verdient de songwriting een compliment. Luister eens naar het prachtige Sewers, dat verschillende stijlen combineert en afwisselt. Van trip hop met gastvocalen van zangeres Kati Vanhanen tot groovy riffs. Een grote overgang die organisch is verwerkt. Het geeft Oddland iets eigens. Prima gedaan, net als de productie van Samu Oittinen (mix en master door Dan Swanö) die de band als een geheel laat klinken.

The Treachery Of Senses is een heel fijn debuut dat Oddland terecht reeds veel positieve kritieken opleverde. De muziek ligt enerzijds lekker in het gehoor en bevat anderzijds voldoende progressiviteit om op langere termijn interessant te blijven. Hier en daar is er een jazzy passage of oriëntaalse melodie. Het houdt de luisteraar bij de les. Ruimte voor verbetering is er nog zeker, maar de Finnen mogen beslist trots zijn op wat ze hier hebben neergezet.

Tracklist:
1. Above And Beyond
2. Flooding Light
3. In The Eyes Of The Mourning
4. Aisle Of Array
5. Past The Gates
6. Still The Spirit Stays
7. In Endless Endeavour
8. Sewers
9. Lines Of Silver Blood
10. Ire

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 16 september 2016

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.