Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • 22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
    16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
Kalender
Vandaag jarig:
  • Apostolos "Laki" Zaios (Human Fortress) - 55
  • B.B. King† - 101
  • Dave Sabo (Skid Row) - 62
  • Dianne Melichar (Crimsonfire) - 48
  • Mikko Heikkilä (Sinamore) - 48
  • Muhannad "Phexataan" Bursheh (Tyrant Throne) - 41
  • Phil Sgrosso (As I Lay Dying) - 41
  • Raul (Ecthalion) - 47

Vandaag overleden:
  • Andrew Howard (Twisted Method) - 2005
  • Marc Bolan (T. Rex) - 1977
  • Tomas Lindberg (At The Gates) - 2025
Review

Blueminded - Seize The Day
Jaar van release: 2016
Label: Galactik Records
Blueminded - Seize The Day
Blueminded is een poprockband uit eigen land die in 2012 is opgericht door Jörgen Koenen. De gitarist/songwriter zoekt destijds naar een manier om zijn zelfgeschreven nummers te professionaliseren en live in bandformaat ten gehore te brengen. Hij vindt vocalist Ron Rompen, basgitarist/ backingvocalist Franco Millevoi, toetsenist/ backingvocalist Loek Alders en drummer Dennis Meentz bereid om die wens te verwezenlijken. Sander Korff neemt na een tijdje de plek achter het drumstel van Dennis over. Na een ep in 2014 is de eerste full-length Seize The Day een feit in de lente van 2016.

Het kwintet speelt poprock die veelal terug doet denken aan de jaren tachtig. Inspiratiebronnen zijn bijvoorbeeld Simple Minds, Mr. Mister, John Farnham, Patrick Swayze, Foreigner, U2, Toto en The Police, aangevuld met moderne acts als Keane, Muse en Coldplay. De muziek is over het algemeen licht, clean, toegankelijk en zeer catchy. De songs zitten prima in elkaar, volgen veelal een standaardstructuur of een variatie daarop. Ze liggen direct lekker in het gehoor, al had een krachtigere productie geen kwaad gekund.

Het tempo en de emotionele lading tussen de nummers varieert in voldoende mate zodat van verveling geen sprake is. Vergelijk het uptempo, opbeurende Turn It In maar eens met het melancholische en trage titelnummer. Veel verrassingen zijn er niet, of het moet de overheersende elektronica in het rockende Lead Me zijn. Er zit een mooie balans tussen de instrumenten (complimenten voor de arrangementen en het basspel) en de zang. Rob heeft een fijne, prettige en rustgevende zangstem en komt met veel memorabele zanglijnen. Met name All In One, Have It All (die ook al op de ep staan) en het prachtige titelnummer zijn mede daardoor hoogtepunten. Love Is Motion, Life en Dead Man Walking doen daar nauwelijks voor onder.

Seize The Day is een lekkere poprockplaat die ideaal is voor in de auto of tijdens het huishouden. Het is in mindere mate een intensieve luisterplaat. Blueminded staat garant voor aangename tracks die je graag nog eens beluistert. De herinneringswaarde is hoog, de muziek licht verteerbaar en de afwisseling is toereikend. Na de prettige kennismaking middels de ep is deze eerste full-length een prima voortzetting, ook voor metalfans die graag naar de poprock uit de eighties luisteren.

Tracklist:
1. Love Is Motion
2. All In One
3. Life
4. Move On
5. See The Light
6. Love Can
7. Have It All
8. Lead Me
9. Dead Man Walking
10. Call On Me
11. Turn It In
12. Seize The Day

Score: 77 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 juni 2016

Zoeken
    14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.