Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
  • Drew Struzan (illustrator) - 79
  • Elliot Scheiner (producent) - 79
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
  • Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
  • Jason McMaster (Watchtower) - 61
  • Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
  • Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
  • Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
  • John Lubbock (dirigent) - 81
  • Ken Johansson (Memory Garden) - 56
  • Richie Malone (Status Quo) - 40
  • Rodleen Getsic (acteur) - 51
  • Sami Asp (Wingdom) - 48
  • Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
  • Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40

Vandaag overleden:
  • Chuck Berry - 2017
Review

Gruesome - Dimensions Of Horror
Jaar van release: 2016
Label: Relapse Records
Gruesome - Dimensions Of Horror
Beter goed gekopieerd dan slecht zelf geschreven dachten de heren bij het maken van Savage Land, het vorig jaar verschenen debuutalbum van Gruesome. De formule om het geluid van Leprosy (1987) te reproduceren, bleek effectief, want er zijn veel liefhebbers voor de aan Chuck Schuldiner opgedragen release.

Er is een deluxe-versie van Savage Land met de bonustrack Land Of No Return erop. Laat het origineel van Death nu op de bonusversie van Scream Bloody Gore (1987) staan. En laat dat nu de plaat zijn die als basis geldt voor de zes nummers op de ep Dimensions Of Horror.

Dat betekent een iets andere focus dan op het debuut. De productie is gericht op het geluid uit de jaren tachtig, maar dan in een transparant en modern jasje. Het drumgeluid staat mooi in de mix en de gitaarpartijen hebben een droge toon. De aanpak is wat eenvoudiger en thrashgerichter. Het tragere Hellbound wijkt daar als enige wat vanaf en herinnert meer aan Venom. Doorgaans ligt het tempo hoog. Er zijn geen complexe uitstapjes meer naar Spiritual Healing (1990) of Human (1991), zoals die op het debuut nog te horen waren.

Het songmateriaal haalt het niet bij de originele tracks die als inspiratiebron dienen (Infernal Death, Zombie Ritual, Mutilation), maar er staan in de vorm van Forces Of Death, Raped By Darkness, Hellbound en Dimensions Of Horror toch sterke tracks op. En het blijft verbluffend om te horen hoe Matt Harvey zijn grote voorbeeld benadert. Toch heeft zijn stem iets anders. In het zeer catchy Hellbound klinkt hij wat meer als Johnny Hedlund van Unleashed.

Dimensions Of Horror is een lekkere old school ep, waarop die gouden tijd van Dark Angel, Possessed en Death herleeft. Productioneel met respect naar de eighties en Dimensions Of Horror komt via hetzelfde label op dezelfde dag uit als de geremasterde re-issue van het legendarische Scream Bloody Gore. Toeval?

Tracklist:
1. Forces Of Death
2. Raped By Darkness
3. Amputation
4. Hellbound
5. Seven Doors
6. Dimensions Of Horror

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 23 mei 2016

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.