Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
Geen concerten bekend voor 15-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 70
  • Bif Naked - 55
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 69
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 75
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 48
  • Edvard Grieg (componist)† - 183
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 39
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 54
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 43
  • Jeff Neal (Boston) - 57
  • Mark Weiss (fotograaf) - 67
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 45
  • Noddy Holder (Slade) - 80
  • Rory Clewlow (Enter Shikari) - 40
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 63
  • Steve Richards (manager)† - 59
  • Steve Walsh (Kansas) - 75
Review

Zakk Wylde - Book Of Shadows II
Jaar van release: 2016
Label: Entertainment One Music
Zakk Wylde - Book Of Shadows II
Jeffrey Phillip Wielandt, beter bekend als Zakk Wylde, kennen we natuurlijk allemaal als voorman van de heavymetalband Black Label Society. Hij is echter begonnen als gitarist voor niemand minder dan Ozzy Osbourne, waarmee hij in 1988 het album No Rest For The Wicked uitbracht. In 1996 kwam zijn eerste soloalbum Book Of Shadows uit. Niet lang na dit kleine succes ging Wylde met drummer Phil Ondich de studio in en begonnen ze met het opnemen van Sonic Brew, het debuutalbum van Black Label Society. Ze zijn nu, zeventien jaar na de eerste full-length, al negen albums verder en nog steeds actief.

Twintig jaar na het eerste Book Of Shadows-album vond Wylde het weer tijd om zijn gevoelige kant aan ons te uiten. De meeste fans zijn hiermee dolblij, maar moet je dat wel zijn? Creëert hij door deze lange tussentijd niet teveel verwachtingen bij zijn fans? Ja, en lang niet iedereen vindt dit album zo goed als dat van twintig jaar geleden, maar toch bewijst hij met dit album wel dat hij nog steeds relevant is en nog steeds steengoede soloalbums kan produceren naast keihard shredden met Black Label Society.

In vergelijking met het album van 1996 is deze een tikje rustiger en ietwat monotoner. Het is ook nogal langdradig (veertien nummers) maar Wylde heeft een geweldige stem. Soulvol, maar met een rauw randje dus het is niet zo dat het saai wordt om naar te luisteren na een aantal nummers. De akoestische gitaar is het hoofdinstrument, maar deze wordt goed afgewisseld met elektrische gitaar, waarin je af en toe de karakteristieke sound van Wylde terughoort (de combinatie van country-vingertechnieken met stevige metal, al blijft de metal hier ver te zoeken). De solo's op deze plaat verdienen overigens een eervolle vermelding.

Hoewel die-hard fans van Book Of Shadows uit 1996 het misschien een teleurstelling zullen vinden, is het al met al een goed opgebouwd album met mooie teksten en een perfecte combinatie van southern rock en countryblues. Het is fijn om naar te luisteren en verveelt niet en misschien vinden we over twintig jaar dit album net zo perfect als Book Of Shadows.

Tracklist:
1. Autumn Changes
2. Tears Of December
3. Lay Me Down
4. Lost Prayer
5. Darkest Hour
6. The Levee
7. Eyes Of Burden
8. Forgotten Memory
9. Yesterday’s Tears
10. Harbors Of Pity
11. Sorrowed Regret
12. Useless Apologies
13. Sleeping Dogs
14. The King

Score: 80 / 100

Reviewer: Mirre
Toegevoegd: 20 mei 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.