Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    5 juni:
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Gyldenøhr (Hatesphere) - 54
  • Bill Ward (Black Sabbath) - 78
  • Devin Townsend (Strapping Young Lad) - 54
  • James LaBrie (Dream Theater) - 63
  • Jens F. Ryland (Borknagar) - 52
  • Kidd Jordan (R.E.M.)† - 91
  • Les Smith (Anathema) - 59
  • Maurizio Guolo (Darkseed) - 51
  • Mikko Laine (Sole Remedy)† - 45
  • Rikard Sundén (Sabaton) - 45
  • Robert Flux (Oomph!) - 59
  • Shawn Drover (Megadeth) - 60
  • Vjacheslav Molchanov (Kipelov) - 51

Vandaag overleden:
  • Craig Gruber (Rainbow) - 2015
  • Reverend Gary Davis - 1972
Review

Lightsucker - Zammal
Jaar van release: 2016
Label: Argonauta Records

Lightsucker - Zammal

Wanneer je als reviewer een album gaat bespreken van een band, is enig vooronderzoek wel op zijn plaats en daarbij altijd leuk. Bij het Finse Lightsucker had ik hier bijvoorbeeld maar al te graag uit willen leggen wat de albumtitel Zammal betekent. Officiële bronnen van het label en de band bieden helaas geen uitkomst. Het enige wat het wereldwijde web mij kan vertellen, is dat zammal iets te maken heeft met het zingen van volkspoëzie door bepaalde stammen in Yemen. Wie het zeker weet, mag het mij vertellen. Lightsucker laat op Zammal in ieder geval een mix van onbehouwen stoner en sludge horen met een vleugje doom.

De band is drie jaar geleden pas opgericht en hoewel een aantal bandleden al wat jaren ervaring hebben, is te horen dat Lightsucker nog wat zoekende is naar een eigen geluid. In 2014 bracht de groep de ep Carved In Cockstone (ook al zo’n opmerkelijke titel) uit. Sindsdien hebben de heren wel vooruitgang geboekt. Mocht je een beetje thuis zijn in het stoner- en sludge-genre dat zul je al gauw Church Of Misery, Orange Goblin en Corrosion Of Confomity herkennen in de liedjes op Zammal. De songs zijn erg riff-georiënteerd. Deze riffs zijn erg generiek en daarom is de kans groot dat de eerste helft van de plaat weinig indruk zal maken. 1%, Solitary Confinement en Control Zone luisteren best aardig weg, maar nergens word je als luisteraar getriggerd en derhalve blijft de aandacht zelfs na diverse luisterbeurten er maar halfjes bij.

Toch kent Zammal met Written While Stoned, Sulfur & Jimson Weed en Aesthetics Of Empytiness nog enkele lichtpuntjes. Het zijn de details die deze songs er laten uitspringen. In laatstgenoemde zorgt bijvoorbeeld de combinatie van akoestische gitaar en een gefloten melodie voor een sfeervolle en geslaagde outro. De stem van Tomi Kallava is ook opvallend op deze plaat. Kallava wisselt op Zammal namelijk moeiteloos tussen zijn rauwe, maar cleane vocalen en diepe grunts. Vooral in het ruim zeven minuten durende Continental Landmass Dictator werkt deze afwisseling prima.

Zammal is allesbehalve een uniek album. Lightsucker overspoelt de luisteraar met een vrachtlading aardige, maar allerminst originele riffs. Het merendeel van de songs ontstijgt daarom de middelmaat niet. Toch biedt dit album enkele aanknopingspunten voor de toekomst, maar dan mogen de Finnen het wel wat gewaagder gaan aanpakken.

Tracklist:
1. 1%
2. Solitary Confinement
3. Control Zone
4. Doomsday Artillery
5. Written While Stoned
6. All Out Rest
7. Sulfur & Jimson Weed
8. Aesthetics Of Emptiness
9. Continental Landmass Dictator

Score: 65 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 20 mei 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.