Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
    8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Niclas Etelävuori (Amorphis) - 54

Vandaag overleden:
  • Bogdan Lavinius (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Dan McCafferty (Nazareth) - 2022
  • Essie Zagers (Emerald) - 2016
  • Guy Speranza (Riot) - 2003
Review

Flotsam And Jetsam - Flotsam And Jetsam
Jaar van release: 2016
Label: AFM Records
Flotsam And Jetsam - Flotsam And Jetsam
De wegen van Flotsam And Jetsam zijn ondoorgrondelijk. Vrijwel elke nieuwe cd klinkt anders dan de vorige. Deze twaalfde plaat vormt geen uitzondering. Was Ugly Noise een popplaat in een heftig jasje; op Flotsam And Jetsam is het weer een en al vette metal dat de boventoon voert. In zekere zin borduurt de band uit Phoenix dus voort op de opnieuw ingespeelde versie van No Place For Disgrace uit 2014.

Deze aan thrash en speed metal rakende stijl zit de Amerikanen natuurlijk als gegoten. En dat is een hele geruststelling voor de hordes fans die teleurgesteld waren over Ugly Noise. Persoonlijk vond en vind ik dat een degelijk album, maar in vergelijking met een knaller als The Cold stelde de cd inderdaad niet heel veel voor. Liefhebbers van die plaat kunnen gerust zijn. Flotsam And Jetsam is misschien wel net zo goed als die cd uit 2010.

Dat is direct te horen vanaf Seventh Seal. Een heerlijk melodieus en heavy nummer met gave hooks, uitstekende zang van Eric A.K. en een bijzonder frisse instrumentale invulling. De ietwat weke productie van Ugly Noise is overboord gesodemieterd en vervangen door een vette en moderne sound. Daardoor levert de band op dynamisch vlak wat in, maar gelukkig maken de composities een hoop, zo niet alles goed. Want slechte songs staan er eigenlijk niet op. Compacte tracks als Iron Maiden (geen cover), Creeper en het relatief lange slotstuk Forbidden Territories luisteren heerlijk weg en bevatten een hoop coole momenten. Zo zijn de gitaarsolo's terug op het flitsende niveau van The Cold en grijpt de band rifftechnisch regelmatig terug op de klassiekers.

Hoewel de woorden voor Flotsam And Jetsam vrijwel altijd lovend zijn, lijkt de massa maar niet overstag te gaan. Vandaar dat ik er nog even een schepje bovenop doe. Wie om de zoveel jaar blind de nieuwe cd's van Slayer, Exodus en Testament aanschaft, kan daar gerust deze plaat aan toevoegen. Flotsam And Jetsam is namelijk beter en geïnspireerder bezig dan de genoemde grootheden. Dat komt natuurlijk door een karrenvracht aan ervaring, maar ook door de wil om soms afwijkende keuzes te maken. Je kunt veel zeggen van deze band, maar niet dat ze op safe spelen. Misschien dat ze de oude fans nu wel een beetje tegemoetkomen, maar als dat op zo'n uitstekende wijze gebeurt, dan is daar toch helemaal niets mee of wel?

Tracklist:
1. Seventh Seal
2. Life Is a Mess
3. Taser
4. Iron Maiden
5. Verge Of Tragedy
6. Creeper
7. L.O.T.D.
8. The Incantation
9. Monkey Wrench
10. Time To Go
11. Smoking Gun
12. Forbidden Territories

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 mei 2016

Meer Flotsam And Jetsam:

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.