Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dries (Natan) - 43
  • Glen E. Friedman (fotograaf) - 64
  • Isiul (Hellsaw) - 44
  • Jo Nunez (Firewind) - 38
  • Michał Łapaj (Riverside) - 44
  • Pasi Sipilä (Charon) - 49
  • Riku Hopeakoski (Catamenia) - 48
  • Snowy White (Thin Lizzy) - 78
  • Tim Baumgärtel (Adorned Brood) - 47
  • Timo Tolkki (Stratovarius) - 60
  • Tobias Forge (Ghost) - 45

Vandaag overleden:
  • Norman Smith (Hurricane Smith) - 2008
  • Ronnie Montrose (Montrose) - 2012
Review

Flotsam And Jetsam - Flotsam And Jetsam
Jaar van release: 2016
Label: AFM Records
Flotsam And Jetsam - Flotsam And Jetsam
De wegen van Flotsam And Jetsam zijn ondoorgrondelijk. Vrijwel elke nieuwe cd klinkt anders dan de vorige. Deze twaalfde plaat vormt geen uitzondering. Was Ugly Noise een popplaat in een heftig jasje; op Flotsam And Jetsam is het weer een en al vette metal dat de boventoon voert. In zekere zin borduurt de band uit Phoenix dus voort op de opnieuw ingespeelde versie van No Place For Disgrace uit 2014.

Deze aan thrash en speed metal rakende stijl zit de Amerikanen natuurlijk als gegoten. En dat is een hele geruststelling voor de hordes fans die teleurgesteld waren over Ugly Noise. Persoonlijk vond en vind ik dat een degelijk album, maar in vergelijking met een knaller als The Cold stelde de cd inderdaad niet heel veel voor. Liefhebbers van die plaat kunnen gerust zijn. Flotsam And Jetsam is misschien wel net zo goed als die cd uit 2010.

Dat is direct te horen vanaf Seventh Seal. Een heerlijk melodieus en heavy nummer met gave hooks, uitstekende zang van Eric A.K. en een bijzonder frisse instrumentale invulling. De ietwat weke productie van Ugly Noise is overboord gesodemieterd en vervangen door een vette en moderne sound. Daardoor levert de band op dynamisch vlak wat in, maar gelukkig maken de composities een hoop, zo niet alles goed. Want slechte songs staan er eigenlijk niet op. Compacte tracks als Iron Maiden (geen cover), Creeper en het relatief lange slotstuk Forbidden Territories luisteren heerlijk weg en bevatten een hoop coole momenten. Zo zijn de gitaarsolo's terug op het flitsende niveau van The Cold en grijpt de band rifftechnisch regelmatig terug op de klassiekers.

Hoewel de woorden voor Flotsam And Jetsam vrijwel altijd lovend zijn, lijkt de massa maar niet overstag te gaan. Vandaar dat ik er nog even een schepje bovenop doe. Wie om de zoveel jaar blind de nieuwe cd's van Slayer, Exodus en Testament aanschaft, kan daar gerust deze plaat aan toevoegen. Flotsam And Jetsam is namelijk beter en geïnspireerder bezig dan de genoemde grootheden. Dat komt natuurlijk door een karrenvracht aan ervaring, maar ook door de wil om soms afwijkende keuzes te maken. Je kunt veel zeggen van deze band, maar niet dat ze op safe spelen. Misschien dat ze de oude fans nu wel een beetje tegemoetkomen, maar als dat op zo'n uitstekende wijze gebeurt, dan is daar toch helemaal niets mee of wel?

Tracklist:
1. Seventh Seal
2. Life Is a Mess
3. Taser
4. Iron Maiden
5. Verge Of Tragedy
6. Creeper
7. L.O.T.D.
8. The Incantation
9. Monkey Wrench
10. Time To Go
11. Smoking Gun
12. Forbidden Territories

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 mei 2016

Meer Flotsam And Jetsam:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.