Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Midjonno Prog
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
Kalender
Vandaag jarig:
  • Caroline Westendorp (The Charm The Fury) - 37
  • Christo Hummels (Beyond The Black) - 42
  • Edyta Bartosiewicz - 61
  • Eric Serre (Syrens Call) - 54
  • Guido de Jongh (Devious)† - 44
  • Jason Bittner (Shadows Fall) - 56
  • Lee Morris (Paradise Lost) - 56
  • Mick Cocks (Rose Tattoo)† - 71
  • Moshe Brakha (fotograaf) - 79
  • Rubén Villanueva (Ebony Ark) - 44
  • Tony Kaye (Yes) - 80
Review

Snowburner - Future Primitive
Jaar van release: 2016
Label: Freebird Records
Snowburner - Future Primitive
Het artwork is altijd het eerste wat in het oog springt wanneer je een nieuw album in handen krijgt. De naam Snowburner zei me in eerste instantie niks, maar de tekenstijl wel. Ik was ervan overtuigd hierin de hand van Erik Kriek te herkennen, die enkele jaren geleden op uiterst fraaie wijze verhalen van H.P. Lovecraft naar een stripboek vertolkte. Na een korte research blijkt de Portugees Christiano Suarez het creatieve brein te zijn. De complimenten zijn er niet minder om.

De muziek echter staat op naam van Snowburner. Een Leidse stonerband waarvan de leden naar eigen zeggen nogal wat ervaring hebben in de punk- en hardcorescene. Je kunt je afvragen waarom deze heren dan ineens wat anders gaan spelen, maar de liefde voor Clutch, High On Fire en Fu Manchu druipt van Primitive Future af. Het is typische stoner waar je vandaag de dag nog mee doodgegooid wordt, al wordt het wel minder. Dat is het probleem dat Snowburner heeft. Het ligt niet aan het enthousiasme. Het ligt ook niet aan de gretigheid waarmee de twee gitaristen voortdurend riffs uit hun mouwen schudden. Het punt is dat we dit soort muziek langzamerhand al tot in den treure gehoord hebben. Alleen met erg goede songwriting kun je de luisteraar het gebrek aan originaliteit doen vergeten.

Is Snowburner daarmee een slechte band? Welnee. Dit kwartet klinkt strak op elkaar ingespeeld en de zanger doet het zeker niet verkeerd. Het is het trucje waarmee je tegenwoordig geen potten meer mee breekt. Future Primitive zal het goed doen op feestjes en in de kroeg, maar het verschil met eerder genoemde bands is duidelijk genoeg.

Tracklist:
1. Blizzards Of Gain
2. Ride The Tide
3. You Blues, You Lose
4. Reelin' In The Wasted Years
5. Stabbed On The Throne
6. Haunt Me No Longer
7. Reap The Sown
8. Ashes In The West
9. Vultures At Bay
10. Bailiff's Blues

Score: 67 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 18 februari 2016

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.