Otargos betekend ''geit'' volgens de Oude Grieken. Nu dit volk uitgestorven is, staat het goed als naam voor een retestrakke, Franse blackmetalband met deathmetal-invloeden. Deze heren timmeren sinds 2001 aan de weg en hebben met grote namen als Anaal Nathrakh, Watain en Dark Funeral mogen toeren. Xeno Kaos is de zesde langspeler en het belooft een pittige rit te worden.
De luisteraar wordt vanaf het harde Dominatrix meteen bij de kladden gegrepen. Vliegensvlugge deathmetalriffs vliegen om de oren, op een bedje van getriggerde snaredrums die het geheel een industrial vibe geven. De blastbeats klinken hierdoor als een geoliede machine. De vergelijking met Anaal Nathrakh is snel gemaakt, omdat er tussen al het extreme geweld ook af en toe een melodie om de hoek komt kijken. Doordat dit spaarzaam wordt toegepast, is het elke keer een climax die het metalen hart sneller doet kloppen.
Realm Of The Dead is een van de tragere tracks en mag met recht een pareltje genoemd worden. In dit nummer schemert een voorliefde voor traditionele heavy metal door, afgewisseld met het zwartgallige geweld waar de heren goed in zijn. Ondanks dat de song weinig afwisseling bevat, is het een zeer intense track omdat het voortborduurt op een (bijna) constante, prachtige melodie.
Dit album zal niet bij iedere liefhebber van het genre in de smaak vallen. Dit komt mede doordat alles glashelder in de mix ligt, waardoor alles binnenkomt als een mokerslag. Met name de snaredrum is, zeker aan het begin van het album, prominent aanwezig. Wel raad ik iedereen aan dit album meerdere luisterbeurten te gunnen. Mede omdat er ondanks alle hardheid, een hoop melodie verborgen ligt.
Kortom, een zeer geschikte langspeler voor liefhebbers van bands als Belphegor, Behemoth en Anaal Nathrakh. Fans van oldschoolbands uit het genre zullen hier meer moeite ervaren. Als deze heren live net zo intens overkomen als op deze plaat, dan zal de zieltjesteller omhoog schieten.
Tracklist:
1. Dominatrix
2. The Ruinous Powers
3. Chariots Ov The Godz
4. Dark Mechanicus
5. Phase Shifters
6. Xeno Kaos
7. Realm Of The Dead
8. Human Terminate
9. Infernal Legions Strike A.E.
Hoofdmenu
-
19 november:
- Orbit Culture, Gaerea en Atlas 20 november:
- Lacuna Coil en Nonpoint
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
- Temple Fang 21 november:
- Cobra The Impaler en My Diligence
- Engel Of Deathfest IIII
- For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
- New Model Army en Amy Montgomery
- Pothamus en Modder 22 november:
- Adrian Vandenberg
- Deadhead en Anomic
- For I Am King, Sugar Spine en Another Now
- Grindpad, Persecutor en Velozza
- Pene Corrida en MagnaCult
- Sacred Reich en Martyr 23 november:
- All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
-
19 december:
- A.K.U.M.A. en Out Of Vision
Kalender
Vandaag jarig:
- Alfred Romero (Dark Moor) - 45
- Bruno Lévesque (Dark Omentia) - 53
- Frontenac Borealys (Cryptic Summoning) - 53
- Jeroen de Brauwer (Consensus) - 42
- John Konesky (Tenacious D) - 45
- Justin Chancellor (Tool) - 54
- Matt Sorum (Guns N' Roses) - 65
- Per Möller Jensen (The Haunted) - 52
- Phil Baheux (Channel Zero)† - 58
- Seigneur Pȃquet (Cryptic Summoning) - 44
Vandaag overleden:
- Hank von Hell (Turbonegro) - 2021
- Kevin DuBrow (Quiet Riot) - 2007
Review
Otargos - Xeno Kaos

Score: 75 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 8 november 2015
Meer Otargos:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
21 november:
- Annisokay - Abyss - The Final Chapter
- Bloodbound - Field Of Swords
- Danko Jones - Leo Rising
- Havamal - Age Of The Gods
- In Virtue - Age Of Legends
- Midnite City - Bite The Bullet
- Stryper - The Greatest Gift Of All
- The Halo Effect - We Are Shadows
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.

