Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Eno (Roxy Music) - 78
  • Gary Thain (Uriah Heep)† - 78
  • Grellmund (Ulver)† - 50
  • Kristen Vigard (New White Trash) - 63
  • Michael Müller (Superior) - 60
  • Mike "M-Bro" Embro (Razor)† - 64
  • Nick Perri (Silvertide) - 42
  • Peter Iwers (In Flames) - 51
  • Seth Putnam (Anal Cunt)† - 58
  • Wally Gold (producent)† - 98
  • Zoltan Bathory (Five Finger Death Punch) - 48

Vandaag overleden:
  • Terry Jones (Pagan Altar) - 2015
Review

Ambush - Desecrator
Jaar van release: 2015
Label: High Roller Records
Ambush - Desecrator
Daar heb je er weer een! Een nieuwe heavy metalband uit Zweden. De gemiddelde leeftijd zal begin twintig zijn en dat betekent dat deze nieuwe garde nog niet eens met de luiers aan in de jaren tachtig gestaan heeft. Dat is natuurlijk geen vervelende ontwikkeling, want het land van Ikea, Pippi Langkous en knäckebröd staat nog altijd bekend als exporteur van kwaliteitsmetal en –hardrock. Uitzonderingen daargelaten natuurlijk.

Ambush is een bandje dat schijnbaar haast heeft. Twee jaar na de oprichting komt het tweede album uit. Dat High Roller Records deze fans van Judas Priest onder zijn hoede heeft genomen, verbaast me niks. Als je zo jong en onervaren bent, maar wel tot in de puntjes het geluid van een doorgewinterde eightiesband weet neer te zetten, dan heb je talent. Dat talent komt er aardig uit op Desecrator. Deze jonge honden kunnen best een potje spelen en het is niet onbelangrijk dat ze beschikken over een goede zanger. Oskar Jacobsson is iemand die leuke songs als Possessed By Evil en Master Of The Sea net wat extra’s geeft.

Het songmateriaal is over het algemeen niet erg overtuigend. Het is van het soort dat vooral voer voor de nostalgieminnaars is. Met een slechte zanger kraait er geen haan naar, maar zodra er een vakman het gilstokje hanteert, zijn er genoeg eighties-adepten met slapeloze nachten. Ik wil Ambush vooral niet wegzetten als het zoveelste revivalbandje. Hier schuilt kwaliteit, maar het komt er nog niet helemaal uit. Desecrator mist het puntje op de i, de kers op de taart. De band heeft meer in zijn mars en dat hoor je in The Seventh Seal, maar ook in de andere songs waar gespeeld wordt met ritmes, gitaarsolo’s en pakkende melodieën. Fans van Accept en (het eerder genoemde) Judas Priest moeten dit zeker eens een kans geven.

Tracklist:
1. Possessed By Evil
2. Night Of Defilers
3. Desecrator
4. The Chain Reaction
5. Southstreet Brotherhood
6. Rose Of The Dawn
7. Master Of The Seas
8. Faster
9. The Seventh Seal

Score: 73 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 1 november 2015

Meer Ambush:

Ambush - Desecrator
Reactie van Een Metalfan op 01-11-2015 om 20:44u

De clip voor Possessed is een typische jaren 80 stijl geschoten. Leuke band.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.