Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Greg Christian (Testament) - 60
  • Jari Kainulainen (Stratovarius) - 56
  • Johan Hegg (Amon Amarth) - 53
  • Lauri Pikka (Total Devastation) - 43
  • Mark Kendall (Great White) - 69
  • Matt Bachand (Shadows Fall) - 49
  • Nick Ingman (dirigent) - 78
  • Otis Rush† - 92
  • Thomas Lejon (Andromeda) - 53
  • Travis Smith (Trivium) - 44

Vandaag overleden:
  • J.B. Lenoir - 1967
  • John Hinch (Judas Priest) - 2021
  • Will Mecum (Karma To Burn) - 2021
Review

Cień - Time Of Desolation
Jaar van release: 2011
Label: eigen beheer
Cień  - Time Of Desolation
Dynamiek; het lijkt wel een voorwaarde om tegenwoordig een goede plaat af te leveren. Wie verschillende stijlen beheerst en op zijn release toepast, scoort doorgaans hoger. Dat dynamiek ook verkeerd uit kan pakken, bewijst de eerste full-length van Cień. Ecce Homo bevat folk, black-’n-roll en zowel agressieve, melodische als depressieve black metal, maar die stijlen zijn in een paar tracks niet goed op elkaar afgestemd.

Op Time Of Desolation, een ep die voorafging aan Ecce Homo, laten de Polen ook horen verschillende genres te beheersen, maar maken ze niet de fout om de afwisseling daarvan ten koste te laten gaan van de flow. De ep luistert dan ook lekkerder weg dan de lp. De neerslachtige black metal houdt de sfeer namelijk beter vast, en dat terwijl er veel variatie is: van de ‘Celtic Frost meets Sonic Youth’-riff aan het begin van Despair, Tears And Blood tot de Katatonia-vibe in Where Is Your God? of het hogere tempo in The Wave.

De melodieuze tremoloriffs vormen samen met een eenvoudige ritmesectie (waarvan de bas goed hoorbaar is en in bijvoorbeeld de opener wat toevoegt) de basis van de muziek. Daaroverheen klinken de verstaanbare, raspende blackmetalvocalen (en in Where Is Your God? de duivelse, verhalende variant zoals we die kennen van Attila Csihar van Mayhem) en de fraaie atmosferische (postrock)leads.

Het gitaarwerk is de sterkste troef van Cień. Dit komt met name in de instrumentale passages tot uitdrukking, zoals de tweede helft van Where Is Your God?, waarin ook de akoestische gitaren mooi zijn verwerkt. Datzelfde geldt voor het prima afsluitende The Clock. Soms verlopen de overgangen echter niet heel mooi of mist er fantasie (begin van The Wave en riffs in Dead Or Alive) en kun je horen dat er een beginnende band aan het werk is.

Time Of Desolation is een aangename kennismaking met Cień. De depressieve, atmosferische black metal ligt lekker in het gehoor en bevat genoeg interessante ideeën om het halve uur uit te zitten. Verwacht geen toprelease, maar een aardige schijf met sfeervolle muziek. De Polen laten horen over genre-overstijgende kwaliteiten te beschikken. Het is dan ook een teleurstelling dat deze potentie er nog niet uitkomt op Ecce Homo.

Tracklist:
1. Despair, Tears And Blood
2. Where Is Your God?
3. The Wave
4. Dead Or Alive
5. The Clock

Score: 72 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 17 september 2015

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.