Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
Geen concerten bekend voor 27-05-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss) - 74
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 79
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 71
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 52
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 77
  • MÃ¥rten Hagström (Meshuggah) - 54
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 49
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 43
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 41
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 59
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 48
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 52
  • Tara McLeod (Kittie) - 41
  • Tschibu (Gurd) - 54

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Beyond The Dust - Khepri
Jaar van release: 2014
Label: Dooweet Records
Beyond The Dust - Khepri
Beyond The Dust is een Frans progressief metalgezelschap dat na de ep New Dawn (2011) eind vorig jaar de eerste full-length uitbracht. Khepri is naar eigen zeggen een conceptalbum dat vergeleken kan worden met Metropolis, Pt. 2: Scenes From A Memory van Dream Theater, Catch Thirtythree (Meshuggah) en Periphery-albums.

De muziek van de Fransen bevat inderdaad de djenty riffs en polyritmiek van Meshuggah, de uitgesponnen instrumentale passages (inclusief soli) van Dream Theater (met name in het afsluitende drieluik) en het moderne karakter van Periphery. Het kwartet uit Parijs slaagt er echter niet in het niveau van bovengenoemde bands te evenaren.

Het begint nog veelbelovend met een filmisch intro, gevolgd door een strak instrumentaal gedeelte met atmosferisch gitaarspel. Vervolgens begeven de heren zich met Clarity en After The Light op het terrein van Periphery. Deze nummers gaan echter vrij onopgemerkt voorbij. Het Textures-achtige Relief is gelukkig memorabeler. De cleane zangpartijen sluiten mooi aan bij de atmosferische muziek en er is een sectie met een fraaie, lange solo. Ook de screamo-vocalen passen hier goed, waar ze in de voorgaande tracks te veel de overhand hebben. Het nummer duurt alleen net te lang, dit in tegenstelling tot het korte en complexe The Last Breath, dat voorzien is van een geslaagde breakdown.

De overgeproduceerde songs moeten het echter te veel van momenten hebben en blijven ook na meerdere beurten maar moeizaam hangen. Er gebeuren best interessante dingen, met name op muzikaal vlak (zeker in het drieluik The Edge Of Earth And Sea, alleen jammer dat de zanger in het begin te veel zijn best doet). Toch lijkt het vaak meer op een demonstratie van wat men technisch kan dan dat de vaardigheden leiden tot aantrekkelijk songmateriaal. Qua songwriting ligt er dan ook nog een schone taak voor de jonge Fransen. Ik kan me niet voorstellen dat er veel metalheads warm lopen voor Khepri, wellicht dat er wat Periphery-fans voor te porren zijn.

Tracklist:
1. Rise
2. Clarity
3. After The Light
4. Relief
5. Last Breath
6. Zero
7. Silence And Sorrow
8. The Edge Of Earth And Sea Part 1 – The Tears Of Departures
9. The Edge Of Earth And Sea Part 2 – The Fear Of The Journey
10. The Edge Of Earth And Sea Part 3 – The Bliss Of The Gathering

Score: 63 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 7 september 2015

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.