Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
    8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
Kalender
Vandaag jarig:
  • George "Corpsegrinder" Fisher (Cannibal Corpse) - 56
  • Greg T. Walker (Blackfoot) - 75
  • Jessica Otten (Dictated) - 38
  • John Purdell (producent)† - 67
  • Steve Ramsey (Skyclad) - 62
  • Tommy "T. Baron" Vetterli (Coroner) - 59

Vandaag overleden:
  • Midnight (Crimson Glory) - 2009
  • Sabine Dünser (Elis) - 2006
  • Tim Cronin (Monster Magnet) - 2025
Review

Defect Designer - Ageing Accelerator
Jaar van release: 2015
Label: Sleaszy Rider Records
Defect Designer - Ageing Accelerator
Defect Designer is het geesteskind van de geboren Siberiër Dmitry Sukhinin. De inmiddels in Oslo wonende zanger/bassist/gitarist verzamelde diverse muzikanten om zich heen om twee ep’s en het debuutalbum Wax (2009) te fabriceren. Daarna viel de band uit elkaar en riep Dmitry voor de tweede full-length Ageing Accelerator de hulp in van drummer Flo Mounier (Cryptopsy), gitarist/vocalist Martin Storm-Olsen (Trollfest), toetsenist Christos Antoniou (Chaostar en Septicflesh) en gitarist Stelios Mavromitis (live-gitarist Septicflesh).

Het is altijd maar de vraag of die aansprekende namen een kwaliteitsproduct opleveren. Helaas is daar in dit geval maar ten dele sprake van. Weliswaar is het vakwerk van bijvoorbeeld Flo goed te horen, maar er zijn te weinig memorabele riffs en bovendien is het vocaal niet sterk. De hese, lage grunts zijn namelijk monotoon en onverstaanbaar. De productie (door Martin en Dmitry) is bovendien wat modderig. Daardoor komt de combi van groove, extreme death, black en swedeath wat rommelig over.

Een andere oorzaak van het rommelige karakter is de fragmentarische songwriting. I Remember You Dead is zo’n voorbeeld van een experimentele track die alle kanten opschiet. Blasts, melodieuze stukken, funky riffs, een freaky passage met matige cleane zang en een deel van de Michael Jackson-cover Earth Song volgen elkaar op. The Terrible en Berenice vallen in dezelfde categorie. De aanwending van horror-elementen in laatstgenoemde (de titel verwijst naar het gelijknamige verhaal van Edgar Allen Poe) past weliswaar in het geheel, maar is niet mooi ingemixt. De samples liggen als het ware op de muziek.

Gelukkig zijn deze nummers niet exemplarisch voor de rest van het materiaal. Yellow Grimace en Crusaders zijn bijvoorbeeld relatief straightforward (denk in de stijl van Cryptopsy, Carcass, Gorguts, Napalm Death en Slipknot). Ook het technische Temple Of Artemis (met fraai toetsenwerk) en het avantgardistische en melodische StarDust liggen goed in het gehoor.

Ageing Accelerator biedt veel afwisseling, maar compositioneel zit het vaak niet sterk in elkaar. Wat dat betreft is de bandnaam toepasselijk. Met name de experimentele tracks springen van de hak op de tak en bestaan te veel uit het aaneenrijgen van ideeën. Deze tweede full-length is derhalve een wisselvallig release die soms hoopvol stemt, maar het volgende moment een tegenvaller is. Hier kan ik dan ook beslist geen koopadvies voor uitvaardigen.

Tracklist:
1. Corpsewatcher
2. Yellow Grimace
3. The Terrible
4. I Remember You Dead
5. Flies On Your Lips
6. Crusaders
7. Berenice
8. Communist Architectonics
9. Temple Of Artemis
10. StarDust

Score: 63 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 1 september 2015

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.