Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Wo Fat - The Conjuring
Jaar van release: 2014
Label: Small Stone Records

Wo Fat - The Conjuring

"I know the value of the cold light of reason, but I also know the deep shadows that that light can cast. The shadows that can blind men to truth." Met dit sample uit de jarenvijftig-horrorfilm Night Of The Demon openen de stonerrockers Wo Fat hun meeste recente werk The Conjuring, om de luisteraar vervolgens aan de hand te nemen op de eerste van vijf trips die het album telt. Dat Wo Fat geen haast heeft, blijkt uit het feit dat de kortste track op de plaat ruim zes minuten duurt.

Wanneer je al bekend bent met de albums The Black Code en Noche Del Chupacabra zul je niet voor verrassingen komen te staan. Geen nood, van stagnatie is geen sprake. De band klinkt op The Conjuring zelfverzekerder dan ooit. Zonder aarzeling worden de grootse, gruizige riffs en felle gitaarsolo’s op je afgevuurd, tempowisselingen doorgevoerd en draaien enkele songs uit op uitgebreide jamsessies. Zonder daarbij overigens de luisteraar te vervelen. Deze groep weet dat het wellicht niet de meeste originele sound heeft, maar de manier waarop Wo Fat deze sound zich eigen maakt en verder uitbouwt, is indrukwekkend.

Met behulp van horrorgetinte teksten, die over het concept van angst in zijn algemeenheid gaan, maakt de band onder andere uitstapjes naar de blues (Pale Rider From The Ice) en southern boogie (Beggar’s Bargain). Dat de band zelfvertrouwen heeft getankt, blijkt ook uit de afsluitende, psychedelische track Dreamwalker, dat ruim zeventien minuten duurt. Tergend langzaam wordt het nummer opgebouwd en neemt Wo Fat je mee in een zee van riffs en solo’s, zonder ook maar een moment te vervelen.

Nee, dat Wo Fat hiermee geen originaliteitsprijs gaat winnen, is duidelijk. De Amerikanen doen simpelweg waar ze erg goed in zijn. Mocht je op zoek zijn naar een stonerplaat met een flinke dosis psychedelica, dan is de kans groot dat Wo Fat aan deze wens kan voldoen.

Tracklist:
1. The Conjuring
2. Read The Omens
3. Pale Rider From The Ice
4. Beggar’s Bargain
5. Dreamwalker

Score: 78 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 7 mei 2015

Wo Fat - The Conjuring
Reactie van Stephan op 09-05-2015 om 23:42u
Score: 80 / 100

"I know the value of the cold light of reason, but I also know the DEEP shadows that that light can cast" Waarvan acte.

Wo Fat - The Conjuring
Reactie van Hugo op 12-05-2015 om 10:55u

Klopt. Bedankt voor de tip, Stephan.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.