Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Johnny Touch - Inner City Wolves
Jaar van release: 2014
Label: Shadow Kingdom Records
Johnny Touch - Inner City Wolves
De eerste keer dat ik het artwork zag, dacht ik dat dit de nieuwe plaat was van Damn Ouch. Dat krijg je met die gekke logo’s. Johnny Touch is de werkelijke naam en het betreft hier een heavy metalband uit Australië. Bandleden als Denny Blake en Pahl Hodgson hebben nogal wat bands op hun cv staan, maar geen van allen laat een lampje bij me branden. De lege plekken zijn opgevuld met nieuwelingen. Na een voorbereiding van een demo en twee splits is het tijd geworden voor een full-length.

Het artwork van Inner City Wolves straalt met de felle kleuren en het hoge kitschgehalte pure heavy metal uit. Dat is ook precies wat je krijgt. Had je me gezegd dat dit een jubileumre-release, omdat de plaat dertig oud is, had ik het zo aangenomen. De muziek klinkt precies zoals een metalplaat uit 1984 hoort te klinken. Dat heeft uiteraard bepaalde charmes, maar toch had het van mij allemaal wel wat voller gemogen. Er zijn genoeg bands tegenwoordig die een oldschool hebben, maar bewijzen dat het beter kan dan Johnny Touch laat horen.

Echter, een loyale metalveteraan laat zich hierdoor niet afschrikken. Het kan tenslotte nog een stuk beroerder en dat bepaalde platen klassiekers zijn geworden, terwijl ze klinken alsof moeder tijdens de opnames aan het stofzuigen was, zegt natuurlijk ook wat. Inner City Wolves heeft alleen nog een tweede euvel. Kwalitatief zit het materiaal op een lijn. Het jammerlijke hieraan is dat na een tiental luisterbeurten weinig is blijven hangen. Een heel lichte voorkeur gaat uit naar Black Company, maar dat is de laatste track.

Johnny Touch laat goede ideeën horen, maar weet dit niet om te zetten in echt goede muziek. Natuurlijk hoor je ook nietszeggende passages, en dat tezamen maakt van Inner City Wolves een vrijblijvende plaat. Een die vooral geneigd is om in de vergetelheid te raken. Ben je toch nieuwsgierig? Klik dan even op onderstaande links en onderwerp jezelf eerst aan een luisterbeurt.

Tracklist:
1. It’s Alright
2. The Metal Embrace
3. Lady Stutter
4. Radiation Axeposure
5. Dishonourable Discharge
6. End Of Daze
7. Bitch Of A Son
8. Black Company

Score: 67 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 5 maart 2015

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.