Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    4 april:
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Kjølholm (Volbeat) - 52
  • Bastian Emig (Van Canto) - 46
  • Cameron Grant (Psycroptic) - 45
  • Chris Squire (Yes)† - 78
  • David Haley (Psycroptic) - 46
  • Jason Newsted (Metallica) - 63
  • Mike Fuller (technicus) - 69
  • Paul Bostaph (Slayer) - 62
  • Petros "Christo" Christodoylidis (Firewind) - 51
  • Simen "ICS Vortex" Hestnæs (Dimmu Borgir) - 52
  • Steve Angelo Furgiuele (Gates Of Winter) - 41
  • Ted "Nocturno Culto" Skjellum (Darkthrone) - 54

Vandaag overleden:
  • Johnny Preston - 2011
  • Keith Flint (The Prodigy) - 2019
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood) - 2014
Review

Astralion - Astralion
Jaar van release: 2014
Label: Limb Music Products
Astralion - Astralion
Astralion is een nieuwe band uit Finland en brengt via Limb Music zijn gelijknamige debuut uit. Het project is een doorstart van de samenwerking tussen zanger Ian E. Highhill en bassist Dr. K. Lundell, die je wellicht kent van het ter ziele gegane Olympos Mons. Aan ervaren muzikanten geen gebrek. Toch maakt de groep een veel voorkomende beginnersfout, door veel te ambitieus te willen zijn.

In plaats van eerst op zoek te gaan een goede basissound, neemt Astralion gelijk teveel hooi op zijn vork en manoeuvreert het gezelschap zich door verschillende stijlen. Van snelle, melodieuze en krachtige power metal tot mierzoete jarentachtig-retrorock. Hierdoor krijgt de band moeilijk een eigen gezicht. Waar in het ene nummer keyboardklanken de boventoon voeren, zijn deze in het volgende lied compleet verdwenen en hebben ze plaatsgemaakt voor krachtige gitaarriffs en harde drumslagen. Ook qua structuren wijkt veel materiaal van elkaar af.

Het is dan ook jammer dat Astralion vooral stuurloos overkomt op zijn debuut. Want potentie heeft de band wel, maar deze wordt hierdoor niet ten volle benut. Ook compositorisch slaat de band vaak de plank mis. Songs als We All Made Metal en The Oracle klinken lekker, maar klinken sterker als ze korter waren geweest. Datzelfde geldt overigens voor alle tracks. Wanneer deze een stuk korter zouden zijn, zou het geheel een stuk krachtiger over komen en niet als een herhaling van zetten.

De groep heeft duidelijk iemand nodig die kan regisseren en de schaar in nummers durft te zetten en ook ervoor zorgt dat Astralion niet te ver afdrijft van wie ze eigenlijk willen zijn. Ik ben er van overtuigd dat er dan veel beter werk geleverd kan worden. De bandleden laten namelijk horen dat ze best tot iets goeds in staat zijn. De nummers die op de plaat zijn verschenen zijn dan an sich ook niet heel slecht, maar bieden gewoon te weinig om overeind te blijven staan in een overvolle metalwereld. Het maakt het debuut van Astralion helaas een gemiste kans.

Tracklist:
1. Mysterious & Victorious
2. The Oracle
3. At The Edge Of The World
4. When Death Comes Knocking
5. We All Made Metal
6. Black Sails
7. To Isolde
8. Computerized Love
9. Mary Bloody
10. Five Fallen Angels
11. Last Man On Deck

Score: 62 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 18 januari 2015

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.