Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
  • 24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Cairns (Therapy?) - 61
  • Ben Sotto (Heavenly) - 46
  • David Coverdale (Whitesnake) - 75
  • Frank Ferreira (Helstar) - 61
  • Jeremiah Riley (Lucifixion) - 49
  • Rhett Forrester (Riot)† - 70

Vandaag overleden:
  • Colin Jones (fotograaf) - 2021
Review

Death Penalty - Death Penalty
Jaar van release: 2014
Label: Rise Above Records
Death Penalty - Death Penalty
Het Britse Cathedral werd vorig jaar opgeheven. De stergitarist van deze legendarische doomband, Gary ‘Gaz’ Jennings, is gelukkig een nieuwe band begonnen: Death Penalty. Gelukkig, omdat Jennings’ gitaarspel de grootste aanstekelijkheidsfactoor van Cathedral was. Het zou zonde zijn als deze gitarist aan de zijlijn van de metalwereld bleef staan. Tot opluchting van vele Cathedral-fans en andere doomliefhebbers keert Jennings met Death Penalty terug naar het front.

Jennings komt niet alleen. Hij heeft een aantal ervaren rotten met internationale allure meegenomen. Achter de microfoon is de Belgische Michelle Nocon gekropen, eens zangeres van het veelbelovende Serpentcult. Frederik Cosemans, de drummer van Death Penalty, is ook van deze band afkomstig. Een andere Belg, Raf Meukens, is verantwoordelijk voor het baswerk. Wellicht een opmerkelijke keuze om Belgische muzikanten te benaderen, ware het niet dat Serpentcult een aantal jaren geleden in de doomscene hoge ogen gooide.

Rise Above Records, het label van Jennings’ oude strijdmakker Lee Dorian (zanger van Cathedral), bracht eerder deze zomer de pakkende Death Penalty-single Sign Of Times uit. Nu komt er een volledig album uit met de titel Death Penalty. De band- (en album)naam is overigens een referentie naar de debuutplaat van de doomige New Wave Of British Heavy Metal-band Witchfinder General.

Death Penalty biedt een verzameling pakkende en enkele iets minder pakkende doomrocknummers die voor liefhebbers van oldschool heavy metal, occult rock en klassieke doom goed te verteren zijn. Een uitermate degelijk album, met als belangrijkste kenmerk het ronde gitaargeluid van Jennings, die met zijn smaakvolle spel menige compositie beter doet klinken dan die daadwerkelijk is. Een ander belangrijk fundament is de stoere, maar ook lichtelijk zoetgevooisde stem van Nocon. Op het melancholische en tegelijkertijd zinderende The One That Dwells komt haar dynamische stemgebruik uitermate goed uit de verf. Een van de nummers die dit debuut net wat meer smaak geeft.

Andere toppers zijn de hoekige starter Howling At The Throne Of Decadence, het Maiden-esque Eyes Of The Heretic, het stampende Immortal By Your Hand en het afwisselende Written By The Insane. Deze composities hebben herkenbare refreinen, pakkende riffs en aandachtvasthoudende soli. De muziek heeft een warm, doom-achtig geluid, maar de composities hebben een relatief hoog tempo (meer dat van Trouble dan dat van Cathedral) en zijn behoorlijk melodieus van aard: vandaar de door mij gehanteerde term ‘doomrock’. Een aantal nummers heeft, net als de vijf eerder genoemde aanraders, herkenbare refreinen, maar zijn net iets te gezapig van aard. Gelukkig worden ze gered door spannende (maar ook broodnodige) tempowisselingen en het opfleurende gitaarspel van Jennings.

Death Penalty is een uitermate degelijk debuut. Het biedt laagdrempelige, aanstekelijke doomrock. Bij vlagen een beetje gezapig, maar tegelijkertijd ben ik gespannen wat Jennings en zijn Belgische kornuiten in de toekomst zullen afleveren. Verplicht luistermateriaal voor fans van doom, heavy metal, stoner en occult rock.

Tracklist:
1. Grotesque Horizon
2. Howling At The Throne Of Decadence
3. Eyes Of The Heretic
4. Golden Tides
5. Into The Ivory Forest
6. Children Of The Night
7. The One That Dwells
8. She Is A Witch
9. Immortal By Your Hand
10. Written By The Insane

Score: 80 / 100

Reviewer: Kees
Toegevoegd: 6 september 2014

Death Penalty - Death Penalty
Reactie van appie op 07-09-2014 om 20:37u

op youtube 2 nummers gehoord.
sign of times het single nummer wordt op het moment dat ik mijn aandacht verlies gered door een vette solo.
immortal by your hand is een stuk beter ben benieuwd naar de rest van de cd

Zoeken
    20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
  • 23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.