Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Geen concerten bekend voor 25-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 46
  • Elyghen (Elvenking) - 48
  • Fish (Marillion) - 68
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 47
  • Ilia (Arafel) - 45
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 44
  • Michael Wagener (producent) - 75
  • Mihai (Cadavrul) - 38
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 53
  • Paul Baloff (Exodus)† - 66
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 36
Review

Camulos - Leichenlieder
Jaar van release: 2014
Label: Blasphemous Terror Records
Camulos - Leichenlieder
Het komt wel vaker voor dat bands zich een hele tijd stilhouden, maar de Duitse melodieuze blackmetalband Camulos maakt het wel heel bont. Na twee uitstekende, inmiddels vrijwel niet meer te krijgen, albums in 2002 (Der Untermensch – Mit Namen Christ) en 2003 (Spiel Des Blutes) leek het gedaan met dit Duitse duo, op een obscure split-release in 2005 na. Totdat daar ineens, vanuit het niets, in 2014 een gloednieuw album verschijnt. Leichenlieder is de naam die aan dit nakomertje is meegegeven.

Met Nazgul als enig overgebleven lid (hij is nu verantwoordelijk voor zowel zang, gitaar, bas en keyboards) en nieuwe drummer Bile is er wel het een en ander veranderd bij Camulos. Tegelijkertijd is de muzikale insteek van Camulos anno 2014 verrassend op één lijn met de snijdende, maar tegelijkertijd zeer melodieuze black metal die de band op Der Untermensch – Mit Namen Christ en Spiel Des Blutes ten gehore bracht. Dat blijkt al direct bij het eerste echte nummer (het weinig toevoegende Intro buiten beschouwing latend). Erwachende Stimme klinkt namelijk precies zoals ik me deze band herinner, met meeslepende, melodieuze riffs, een ijzersterk refrein en snerpende vocalen. Heerlijk!

Vooral het gitaarwerk is zeer herkenbaar – en dat is toch wel een compliment waard in een overbevolkt genre. Toch is niet alles hetzelfde gebleven. In vergelijking met het oude materiaal klinkt Leichenlieder bij vlagen nóg melodieuzer, zoals het op momenten zelfs statige Blinder Geist (dat overigens wel met een lekker felle versnelling eindigt). Ook de af en toe opduikende keyboards benadrukken de melodieuze kant van de band. Daarnaast lijkt Camulos wat ambitieuzer geworden, zoals het afwisselende drieluik Kinder Des Feuers duidelijk maakt. Terwijl Opus I nog vol herkenbare melodielijnen zit die zich al na enkele luisterbeurten nestelen, is Opus II een verrassend cineastisch intermezzo dat goed uitpakt.

Leichenlieder is dan ook een onverwachte, maar welkome toevoeging aan het relatief beperkte oeuvre van deze band. Het uitstekende niveau van met name het debuut wordt niet geëvenaard, daarvoor mist toch de gedrevenheid, maar het is desondanks goed te horen dat Camulos weer uit zijn comateuze staat is ontwaakt. Zeker de moeite waard voor degenen die de twee voorgaande werken in de kast hebben staan, of voor degenen die een soort Duitstalige undergroundvariant van Naglfar wel kunnen waarderen.

Tracklist:
1. Intro
2. Erwachende Stimme
3. Blinder Geist
4. Kinder Des Feuers - Opus I
5. Kinder Des Feuers - Opus II
6. Kinder Des Feuers - Opus III
7. Fleischeslust Durch Krieg
8. Heuchelnde Lämmer
9. Leichenlieder

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 20 juli 2014

Camulos - Leichenlieder
Reactie van jt op 20-07-2014 om 20:43u
Score: 75 / 100

Redelijke cd maar er zijn ook stukken bij die zijn huppelbaar en dan wordt het mij allemaal wat teveel. Blij is mooi, maar er zijn grenzen en zeker in de black.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.