Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Obscura, Pestilence, Cryptic Shift, Thus en Dvrk
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
Geen concerten bekend voor 26-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (Dragonforce) - 54
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 49
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 49
  • Doug Sax (technicus)† - 90
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 47
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 51
  • Jose Pasillas (Incubus) - 50
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 42
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 47
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 52
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 50

Vandaag overleden:
  • John Heartfield (illustrator) - 1968
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Elvenking - The Pagan Manifesto
Jaar van release: 2014
Label: AFM Records

Elvenking - The Pagan Manifesto

Trouwe Elvenkingluisteraars hebben sinds het debuut Heathenreel van deze Italiaanse folkmetallers tot op heden toe een flinke muzikale reis gemaakt. De mannen hebben door de jaren heen flink geëxperimenteerd met een velerlei aan stijlen en invloeden. Grunts, meer en minder violen, wat emo, een vleugje pop en wat al niet meer; Elvenking heeft het allemaal gedaan. De titel van hun nieuwste album The Pagan Manifesto doet een definitieve terugkeer naar het folkmetalgenre vermoeden, maar dat is slechts deels waar. Hoewel er geopend wordt met aandoenlijke heroïsche liederen die bij een avontuurlijk ingestelde troubadour niet zouden hebben misstaan, proberen de mannen het beste van hun experimenten op het tweede deel van deze schijf nog eens haarfijn over te doen.

The Pagan Manifesto opent na de verplichte introductievulling pas echt met een onderneming van epische proporties in de vorm van het ruim twaalf minuten durende King Of The Elves. Mensen die op Era de folk misten, zitten met deze song gebakken, want aan fluiten, violen en andere typische folkelementen geen gebrek. Daarnaast leunen de heren ook op hun powermetalkunsten in een poging om van dit ambitieuze project iets memorabels te maken. Deels slagen ze daarin, maar ze vallen iets te vaak in herhaling om van King Of The Elves een echte knaller te maken. Sterker is dan single Elvenlegions, dat een ode is aan de fans. Groots en meeslepend zijn enkele van de termen die te binnen schieten, en je moet wel een zeer grote zuurpruim zijn om niet uit volle borst mee te brullen met de eerste "OH-OH" die voorbij komt.

Hoewel de nummers die volgen niet slecht zijn, voelen ze toch aan als een herhaling van zetten. Het is niet onaardig, maar we hebben het door de jaren heen al eens eerder gehoord. In The Solitaire proberen de mannen het weer eens met grunts en krijsen en dat is een beetje jammer, want in het verleden werkte dat al niet zo best en nu is het nog steeds niet je van het. Hoewel ze het in het slotakkoord van deze plaat Witches Gather ook nog eens proberen en er dan toch redelijk in slagen om met dat ruwe stemgeluid de juiste snaar te raken. Sowieso vormt deze laatste song een van de hoogtepunten van The Pagan Manifesto. Het begint heerlijk sinister en dat duistere sfeertje weten ze goed vast te houden door een sterk samenspel tussen folkinstrumentatie, strak gitaarwerk en de speelse zanglijnen van vocalist Damna.

Voor het zover is, krijgen we echter ook nog een aantal songs te horen die in het verlengde liggen van voorgaand album Era. Voor sommigen wellicht iets te popperig, maar wanneer je Era waarderen kon, kun je hier vast ook mee uit te voeten. Noemenswaardig is ook het vrolijke en springerige Pagan Revolution met een heerlijke dosis aanstekelijke muzikale energie.

The Pagan Manifesto is zeker geen verkeerde plaat, maar maakt net wat minder indruk dan Era van een aantal jaren terug. Fans van het eerste uur kunnen echter opgelucht ademhalen, want de focus van deze schijf ligt weer een stuk meer op de folkmetal dan op enkele voorgaande platen het geval was.

Tracklist:
1. The Manifesto
2. King Of The Elves
3. Elvenlegions
4. The Druid Ritual Of Oak
5. Moonbeam Stone Circle
6. The Solitaire
7. Towards The Shores
8. Pagan Revolution
9. Grandier's Funeral Pyre
10. Twilight Of Magic
11. Black Roses For The Wicked One
12. Witches Gather

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 13 mei 2014

Meer Elvenking:

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.