Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 28-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfred Koffler (Pink Cream 69) - 60
  • Claudio O'Connor (Hermética) - 63
  • Eddie Jobson (Roxy Music) - 71
  • Einar Solberg (Leprous) - 41
  • Enid Williams (Girlschool) - 66
  • Göran Edman (Time Requiem) - 70
  • Javier "Patxa" Navarro (Valhalla) - 57
  • Kim Gordon (Sonic Youth) - 73

Vandaag overleden:
  • Brian Montana (Possessed) - 2025
  • Osvaldo Civile (V8) - 1999
Review

Henrik Nordvargr Björkk - The Missing Link
Jaar van release: 2013
Label: Eigen Beheer
Henrik Nordvargr Björkk - The Missing Link
Naast een imposante fysieke discografie is de Zweedse darkambientcomponist Henrik ‘Nordvargr’ Björkk ook via digitale middelen bijzonder actief. Zo trakteert hij zijn fans via zijn Bandcamp-pagina regelmatig op interessante digitale releases, die in sommige gevallen zelfs gratis beschikbaar worden gesteld. Op die manier dook eind vorig jaar ook The Missing Link op, een bijzonder interessante release voor degenen die het werk van deze Zweed al geruime tijd volgen.

The Missing Link is namelijk een plaat die eigenlijk al bijna tien jaar oud is, maar destijds nooit het levenslicht heeft gezien. Volgens Björkk omdat de muziek te vreemd en moeilijk was om destijds met het publiek te delen. The Missing Link valt qua tijdsperiode dan ook tussen de releases I End Forever en For Blood Is The Life (uitgebracht onder de naam Nordvargr), pakweg 2004 tot 2006 dus. Voer voor de verzamelaars, die eens te meer zullen likkebaarden bij de constatering dat sommige fragmenten die in latere nummers van de Zweed zijn verwerkt hier hun oorsprong hebben liggen.

Hoewel The Missing Link ontegenzeggelijk uit een verzameling nogal fragmentarische curiositeiten bestaat, is het (digitale) schijfje ook interessant voor mensen die minder goed bekend zijn met het oeuvre van Björkk (hoewel het vanzelf spreekt dat die uitspraak alleen betrekking heeft op mensen die ook wel eens buiten de grenzen van de metal rondsnuffelen). In plaats van de verstikkende dark ambient waarvan deze componist zich normaliter bedient, laat The Missing Link namelijk een heel andere kant horen, waarin vooral bizarre loops en glitch de hoofdmoot vormen.

Het resultaat is erg interessant, hoewel logischerwijs ook wel wat inconsistent. Het best bevallen nummers als Negativat en Uncharted Depths, waarin de combinatie tussen vloeiende ambientklanken met een achtergrond van subtiele glitch- en noise-effecten zeer fraai werkt. Het zijn heerlijke tracks om langzaam in weg te zinken. Daar staan echter ronduit bizarre geluidscollages als At Ease With Disease en Action Man tegenover: volstrekt fragmentarische experimenten van opgeknipte en verwrongen elektronica. Intrigerend, maar zeker niet voor iedereen geschikt. Laten we het erop houden dat je in ieder geval erg open-minded moet zijn voor dit soort spinsels.

Zo doet The Missing Link recht aan de beschrijving van zijn maker. Het is inderdaad een behoorlijk vreemd schijfje, dat een interessant inkijkje geeft in de meest experimentele klanken van Björkk. Metalpuristen kunnen dit album beter mijden als de pest, maar vooral degenen die de Partikel-trilogie (Merzbow Vs. Nordvargr) in de kast hebben staan, zullen dit een boeiende aanvulling vinden.

Tracklist:
1. Attempta
2. At Ease With Disease
3. Sammi V
4. Negativat
5. Uncharted Depths
6. Pattern E3
7. Action Man
8. Leopoldic
9. Mutation
10. Urrektal
11. Kaotix
12. Eta Tapet

Score: 73 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 mei 2014

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.