Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    4 april:
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Kjølholm (Volbeat) - 52
  • Bastian Emig (Van Canto) - 46
  • Cameron Grant (Psycroptic) - 45
  • Chris Squire (Yes)† - 78
  • David Haley (Psycroptic) - 46
  • Jason Newsted (Metallica) - 63
  • Mike Fuller (technicus) - 69
  • Paul Bostaph (Slayer) - 62
  • Petros "Christo" Christodoylidis (Firewind) - 51
  • Simen "ICS Vortex" Hestnæs (Dimmu Borgir) - 52
  • Steve Angelo Furgiuele (Gates Of Winter) - 41
  • Ted "Nocturno Culto" Skjellum (Darkthrone) - 54

Vandaag overleden:
  • Johnny Preston - 2011
  • Keith Flint (The Prodigy) - 2019
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood) - 2014
Review

SeriouS - Aware
Jaar van release: 2014
Label: Mass Multiverse Records
SeriouS - Aware
Nederland is weer een nieuwe leuke band rijker: SeriouS heet de band, en bestaat uit zanger Jonathan Hoevertsz, drummer Robert Spaninks, gitaristen Nick Polman en Vincent Zaalberg, en bassist Jan Bijlsma (die kennen we wellicht nog van Vengeance). SeriouS maakt, zoals ze het zelf noemen, cinematische moderne rock met een industrieel randje. Dat randje is al vanaf het begin duidelijk aanwezig en zorgt voor een melodie die zowel catchy als traag en mystiek klinkt. Hm..dat smaakt naar meer.

De productie was in handen van Oscar Holleman in nauwe samenwerking met Jan Bijlsma, terwijl de keyboards en de soundscapes in de studio van Joost Van Den Broek werden vastgelegd. Beiden behoeven denk ik geen nadere introductie meer. Het geheel klinkt erg lekker, en ik zou bijna zeggen dat zowel nu-metal als de muziek van Ayreon bronnen van inspiratie zijn geweest. De vocale prestatie van Hoevertsz is dik in orde want de zang is clean, zuiver en klinkt prettig. Ook het snarenplukkende trio muzikanten doet zijn werk zeer naar behoren en Joost Van Den Broek heeft ook op dit album zijn passende keyboardmuurtjes neergezet.

Terecht dat de band Circle Of Lies gekozen heeft voor een video want ik vind dit het meest toegankelijke nummer van deze cd. Alhoewel de opbouw van het songmateriaal wel een herkenbare rode draad heeft, zit er toch genoeg variatie in dit album, dat naar mijn verwachting hoge (en internationale) ogen gaat gooien. Uitsluitend de afsluitende cover People Are People kan me niet bekoren, ook al scheurt men flink door met dit Depeche Mode nummer. Nooit begrepen wat iemand in die band zag maar dat is persoonlijk.

Het genre waarin SeriouS zich beweegt is nog lang niet 'af' en het zou best eens kunnen dat het legertje professionals vóór en achter de opnametafels hier een nieuw exportproduct heeft neergezet. Nu moeten we het alleen nog maar ontdekken en omarmen. Voorprogrammaatje Evanescence, heren?

Tracklist:
1. Contentions
2. Point Of No Return
3. As I Am
4. Beyond Our Eyes
5. Leave It All Behind
6. Circle Of Lies
7. Deception
8. Twofolded
9. Changes
10. Roads To Rome
11. Sacred Ground
12. Code Blue
13. People Are People

Score: 88 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 11 april 2014

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.