Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • B-Real (Cypress Hill) - 56
  • Charlie Watts (The Rolling Stones)† - 85
  • Dez Cadena (Misfits) - 65
  • Helena Iren Michaelsen (Imperia) - 49
  • José Mario Martínez Arroyo (Mägo De Oz) - 55
  • Marquis de Sade (auteur)† - 286
  • Tomasz "Orion" Wróblewski (Behemoth) - 46

Vandaag overleden:
  • Freddie Wadling (Cortex) - 2016
Review

Ov Hollowness - The World Ends
Jaar van release: 2013
Label: Code666
Ov Hollowness - The World Ends
Bij het label Code666 denk ik direct aan vreemde, avantgardistische en vaak ronduit vooruitstrevende muziek. Misschien niet altijd even goed, maar wel weer eens wat anders dan gebruikelijk. Niet voor niets hebben bands als Blutmond, Ne Obliviscaris (geniaal spul!), of nog vreemdere eenden als Rakoth, Ephel Duath en Void Of Silence in het heden of in het verleden onderdak gevonden bij dit label. In vergelijking met bovengenoemde namen is The World Ends, het derde album van het Canadese Ov Hollowness, een verrassend ‘normaal’ album geworden.

The World Ends bevat namelijk geen exotische tierelantijnen of enorm complexe en aparte ritmestructuren. De schijf staat echter wel tot aan de nok gevuld met puike, geraffineerde black metal, met daarin ook een groot aandeel voor stijlvolle doom en zelfs wat smaakvol gebrachte death metal (denk aan de manier waarop November’s Doom deathmetalinvloeden verwerkt in zijn muziek). Het label dweept met de term ambient black metal, maar wat mij betreft is er weinig ambient te ontdekken aan deze plaat, of het moet de outro zijn.

Hoewel Ov Hollowness dus een voor dit label nogal ongebruikelijk rechtlijnige aanpak hanteert, betekent dat niet dat het materiaal niet genietbaar zou zijn. Integendeel: The Worlds Ends is een buitengewoon krachtig en overtuigend epos geworden, dat een dikke zeventig minuten de aandacht van de luisteraar weet vast te houden. Dat komt voor een deel door de afwisseling. Zo klinkt Ov Hollowness nu eens potig en gedreven (zoals op Grey, waarop het tempo flink wordt opgeschroefd en het traditionele blackmetalgehalte een stuk hoger ligt dan op sommige andere nummers) en dan weer wat meer statig en sfeervol (Hoarfrost is een mooi voorbeeld).

Een aparte vermelding verdient het titelnummer, dat echt een klasse apart is. Dit fantastische nummer doet bij vlagen denken aan het rauwere werk van Primordial, inclusief gedragen, doorleefde cleane zang en ruwe, stuwende riffs. Tien heerlijke minuten die naar meer smaken! Maar ook de rest van de enorme zwik muziek op The World Ends weet behoorlijk te imponeren. Het knappe is bovendien dat het materiaal volledig op het conto komt van slechts één man (Mark R.). Die laat dan ook horen over een sterk staaltje ‘doe het zelf’-kwaliteit te beschikken. Het eindresultaat van al zijn kluswerk mag er absoluut zijn.

Tracklist:
1. Abstraction
2. Grey
3. Hoarfrost
4. An End
5. Ov
6. The World Ends
7. Lost Resolve
8. Hollow
9. End In View
10. Outro

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 7 april 2014

Meer Ov Hollowness:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.