Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Review

Caliban - Ghost Empire
Jaar van release: 2014
Label: Century Media Records
Caliban - Ghost Empire
Caliban bracht twee jaar geleden het goed ontvangen I Am Nemesis uit. Op die plaat liet de metalcoreformatie al horen steeds verder weg te drijven van hun oorspronkelijke geluid en een meer toegankelijkere richting op te gaan. Op Ghost Empire gaat de band zelfs nog een stap verder en neemt definitief afscheid van hun eerdere sound.

Waar op I Am Nemesis de cleane zang en meezingrefreinen al een grotere rol innamen, zijn deze op Ghost Empire permanent aanwezig. Bij elke track worden de harde grunts afgewisseld door melodieuze refreinen. Deze frisse aanpak zorgt ervoor dat de plaat gelijk lekker in het gehoor ligt. De band lijkt zich met dit materiaal dan ook te richten op het grote publiek en live-optredens, waarvoor de nieuwe tracks zich dan ook prima lenen.

Productioneel is er zeer goed werk verricht. Het geluid is kraakhelder en de vele tempowisselingen vloeien moeiteloos in elkaar over. Albumopener King is daar een prima voorbeeld van. De groep zet in met een typisch metalcore-chorus om daarna over te gaan naar een groots en aanstekelijk refrein. Helaas schieten de heren hiermee aan het einde te ver door, die zangkoren hadden echt niet gehoeven. Het grootste mankement van de plaat is dan ook dat Caliban teveel op het melodieuze leunt en daarmee net te vaak op het randje van te soft balanceert.

Maar dat is dan ook gelijk het enigste punt van kritiek, want met Ghost Empire levert de band een puike plaat af waar alle bandleden laten horen goed op dreef te zijn. Zo zet zanger Andy Dörner een prima prestatie neer en laat hij een goede balans horen tussen schreeuw en zang, hierbij wordt hij prettig aangevuld door gitarist Denis Schmidt. Maar het is drummer Patrick Grün die met zijn vloeiende en afwisselende beukwerk een glansrol speelt. Met lekker onvoorspelbaar drumwerk en fijne subtiele breaks (zoals bijvoorbeeld op het Duitstalige nebeL) weet hij het geheel naar een hoger niveau te brengen.

Er staan dan ook geen slechte tracks op de plaat. Het enige nummer waar ik minder van gecharmeerd ben is leadsingle Devil's Night, hierop is eerder genoemde commentaar dan ook het meest hinderlijk aanwezig. Daartegenover staan prima tracks als King, Chaos - Creation en het aan het publiek gerichte yOUR Song. Maar ook Cries And Whispers kan me goed bekoren, net als het In Flames-achtige Who We Are. De stijlwisseling pakt dan ook goed uit voor Caliban, maar de band moet oppassen er niet te ver mee door te slaan. Lukt het de heren om dit niveau vast te houden, dan kunnen ze in de toekomst nog wel eens een veel grotere speler gaan worden.

Tracklist:
1. King
2. Chaos ‐ Creation
3. Wolves And Rats
4. nebeL
5. I Am Ghost
6. Devil's Night
7. yOUR Song
8. Cries And Whispers
9. Good Man
10. I Am Rebellion
11. Who We Are
12. My Vertigo

Score: 86 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 25 februari 2014

Meer Caliban:

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.