Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ađalbjörn Tryggvason (Sólstafir) - 49
  • Darren Cesca (Deeds Of Flesh) - 46
  • Kaisa Jouhki (Battlelore) - 46
  • Ringo Starr (The Beatles) - 86
  • Synyster Gates (Avenged Sevenfold) - 45

Vandaag overleden:
  • Hugh Mendl (producent) - 2008
  • Syd Barrett (Pink Floyd) - 2006
Review

The Black Explosion - Elements Of Doom
Jaar van release: 2013
Label: Metalville

The Black Explosion - Elements Of Doom

Chris Winter is geen onbekende wanneer het gaat om oude rockmuziek nieuw leven in te blazen. Met zijn band Dollhouse bracht hij nummers die niet zouden hebben misstaan op platen van bijvoorbeeld Led Zeppelin. Met zijn meer recente formatie The Black Explosion verkent hij de psychedelische historie van de rockgeschiedenis. Elements Of Doom is het tweede album van deze groep. Hun inspiratie halen ze uit oude science fictionfilms en dat is te zien aan het aardige artwork en terug te vinden in de teksten. Wat betreft muziek gaat het de richting op van met name Hawkwind, maar ook The Who en Jimi Hendrix zijn duidelijk terug te vinden.

Het schijfje telt negen songs en die kun je welhaast eindeloos beluisteren. Het is oude muziek in een nieuw jasje van een niveau dat wanneer het toen op plaat zou zijn gezet, we nu wellicht D-471 in de Top 2000 terug zouden kunnen vinden. Fijne hardrock die direct warme gevoelens oproept door de productie en effecten die je doen denken aan de jaren zeventig. Hoewel het beproefde recepten zijn, klinken de songs fris, origineel en energiek.

Ondanks dat het meer psychedelisch is dan zijn werk bij Dollhouse, zijn ook de Led Zeppelin referenties in hier ook nog te ontwaren in het gedragen Freekin' Free. Favoriet is het eerdergenoemde D-471 dat met een enigszins lijzig melodietje en pakkende baslijn je direct in hogere sferen brengen. Sowieso zijn met name de baspartijen ijzersterk en brengen ze flink wat leven in de negen songs van Eleemnts Of Doom. Als afsluiter is een ode aan Hawkwind van ruim veertien minuten waarin een krachtige rocksong flink wordt uitgerekt tot een psychedelische soundscape. Wanneer je dol bent op klassieke hardrock, kun je geen betere band wensen dan The Black Explosion.

Tracklist:
1. Golden Future
2. Elements Of Doom
3. Blow It Away
4. Freekin' Free
5. D-471
6. Mothership
7. Sick Of This Cave
8. The Void
9. We Will Fall

Score: 83 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 15 januari 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.