Batushka
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
    8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Farrell (Linkin Park) - 49
  • Gas Lipstick (HIM) - 55
  • Guy-Manuel de Homem-Christo (Daft Punk) - 52
  • Morgan "Mogge" Löfstedt (Wulfgar) - 43
  • Paul Barker (Ministry) - 67
  • Peter Wichers (Soilwork) - 47
  • Pytten (producent) - 76
  • Vince Neil (Mötley Crüe) - 65

Vandaag overleden:
  • Burt Bacharach - 2023
  • Tony Destra (Cinderella) - 1987
  • Trond Ciekals (Djevel) - 2025
Review

Progenie Terrestre Pura - U.M.A.
Jaar van release: 2013
Label: Avantgarde Music
Progenie Terrestre Pura  - U.M.A.
Wie naar de (overigens prachtige) science fiction/fantasy-achtige hoes kijkt, zal niet verwachten dat Progenie Terrestre Pura als black metal te categoriseren valt. Op basis van het artwork zou je immers eerder een soort psychedelische progressieve rock (of juist IDM à la VNV Nation) verwachten. Nu is het inderdaad ook wel heel kort door de bocht om deze band een blackmetalpredikaat te geven, want op dit debuutalbum U.M.A. overvloeit de muziek de traditionele genregrenzen aan alle kanten.

Het is niet voor niets dat het vooruitstrevende label Avantgarde Music deze Italianen onder zijn hoede heeft genomen, hoewel de band misschien nog wel het meest op zijn plek zou zijn bij een label als Code666, waar ook groepen als Void Ov Silence en Thee Maldoror Kollective resideren. U.M.A. biedt namelijk een soortgelijke vreemde hybride aan stijlen. Enerzijds heeft de muziek door zijn nogal euforische klankentapijt de nodige overeenkomsten met de ‘trance black metal’ van Germ, terwijl op andere momenten de beuk er wat meer ingaat en het lijkt alsof ik naar een soort psychedelische en minder naargeestige variant van Aborym aan het luisteren ben.

Progenie Terrestre Pura begint als een soort vederlichte space ambient met allerlei bevreemdende keyboardklanken, maar na een aantal minuten gaat het gaspedaal erop en ontpopt dit nummer zich tot een mooi mengsel van hakkende riffs, snel drumwerk en subtiel geïntegreerde bliepjes en effectjes. Ook de andere nummers beginnen vaak enorm zweverig, om pas na enkele minuten ruimte weg te geven voor de gitaren en drums. Door de lengte van de nummers – en doordat ze grotendeels in elkaar overvloeien – is het niet moeilijk om in hogere sferen te komen bij het beluisteren van U.M.A.

Op de beste stukken van het album vloeien de monotoon razende drumpartijen naadloos samen met de spacy keyboardpartijen, waardoor het klinkt alsof Nachtmystium ten tijde van de Black Meddle-albums een jamsessie heeft gehouden met Wolves In The Throne Room. De zang vormt echter de zwakste schakel van het geheel en gaat gebukt onder een overdosis effecten. Enerzijds past dat wel bij de muziek, maar toch klinkt het wat futloos in vergelijking tot de veel avontuurlijkere instrumentale passages, die er gelukkig in overvloed zijn.

Een ander klein euvel is dat de nummers soms nog iets te veel zijpaadjes inslaan om echt over de hele lengte te overtuigen. Daardoor verdwijnt de ‘flow’ van het album af en toe. Desondanks is U.M.A. bovenal gewoon een innovatieve en originele plaat waarmee deze vreemde band zichzelf zeker op de kaart weet te zetten.

Tracklist:
1. Progenie Terrestre Pura
2. Sovrarobotizzazione
3. La Terra Rossa Di Marte
4. Droni
5. Sinapsi Divelte

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 29 december 2013

Progenie Terrestre Pura - U.M.A.
Reactie van Metal Meepy op 30-12-2013 om 00:13u
Score: 87 / 100

Kan me wel vinden in de review, en ben blij dat deze plaat hier besproken wordt. Mijn score is iets hoger omdat het toch wel een aparte en alleraardigste luisterplaat is, met Sovrarobotizzazione een van mijn favoriete nummers van 2013. Het album maakt al vanaf begin dit jaar aanspraak op een plek in mijn jaarlijst, en gaat dat mogelijk ook net aan halen.

Progenie Terrestre Pura - U.M.A.
Reactie van Mierenneuker op 06-01-2014 om 12:49u

"of juist IDM à la VNV Nation" - EBM zal je waarschijnlijk bedoelen

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.