Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Ghost - If You Have Ghost
Jaar van release: 2013
Label: Spinefarm Records

Ghost - If You Have Ghost

Ten tijde van het eerste album Opus Eponymous had Ghost al een cover opgenomen van Here Comes The Sun van The Beatles. Niet de minste band om te coveren, maar de mysterieuze Zweden brachten het er aardig van af. Eind vorig jaar dook ineens een cover op van I'm A Marionette van Ghosts landgenoten Abba. Papa Emeritus II en zijn gemaskerde bandleden hadden de smaak te pakken en bleken nog enkele deuntjes van anderen opgenomen te hebben, welke nu op hun eigen EP verschijnen.

De titel If You Have Ghost komt natuurlijk van het bijna gelijknamige nummer If You Have Ghosts van Roky Erickson. Ghost zet van dit nummer een degelijke eigen versie neer, die niet zo heel veel afwijkt van het origineel. Natuurlijk zingt Papa Emeritus II niet met een Texaans accent zoals Roky, maar heeft zijn stem een meer kalmerend effect op het nummer. Ook Crucified van het Zweedse extravagante gezelschap Army Of Lovers heeft de Ghost-behandeling ondergaan. Ook hier heeft Ghost zich het nummer goed eigen gemaakt, zonder al teveel af te wijken van het originele popnummer. Wel is deze versie een stuk harder en heeft de band er bijna een sinistere sound aan gegeven. Het origineel is ongetwijfeld een guilty pleasure bij velen, maar deze versie van Ghost is net zo tof.

Het kalme Waiting For The Night van Depeche Mode heeft Ghost omgetoverd tot een wat doomig nummer, met loodzware riffs in plaats van rustgevende synthesisermelodieën. Ook Abba's I'm A Marionette staat op dit schijfje, waarin Ghost ook weer heel wat zwaardere melodieën in heeft aangebracht. Een vermakelijke versie, maar wel het minste nummer op de schijf. Tenslotte staat er nog een liveopname van Secular Haze op, welke wat sneller en voller is dan de studioversie. Al met al staan er best wat leuke nummers op dit door Dave Grohl geproduceerde If You Have Ghost.

Tracklist:
1. If You Have Ghosts (Roky Erickson cover)
2. I'm A Marionette (Abba cover)
3. Crucified (Army Of Lovers cover)
4. Waiting For The Night (Depeche Mode cover)
5. Secular Haze (live)

Score: 75 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 14 november 2013

Meer Ghost:

Ghost - If You Have Ghost
Reactie van Robster op 15-11-2013 om 12:44u

Leuk hebbeding! Besteld!

Ghost - If You Have Ghost
Reactie van callahan op 17-11-2013 om 19:28u
Score: 40 / 100

Net geluisterd. Gezapig, weinig pit en slaapverwekkend....

Ghost - If You Have Ghost
Reactie van Artorius op 29-11-2013 om 10:12u
Score: 20 / 100

Slappe hap. Slaapverwekkend saai. Smaken verschillen, maar ik begrijp met de beste wil van de wereld niet, waarom mensen dit kopen. Los daarvan, wie heeft eigenlijk ooit verzonnen dat Ghost een metalband is? Want dat is het in de verste verte niet.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.