Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
  • 30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
    27 november:
  • Mental Cruelty, Ov Sulfer, Extermination Dismemberment en Sun Eater
  • The Crimson Ghosts en We'rewolf
  • TPS 10 year Preparty: Kristoffer Gildenlöw, Art Against Agony, Atlantis Chronicles
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Erlandsson (At The Gates) - 56
  • Attila Dorn (Powerwolf) - 56
  • Barry van Esbroek (Vanderbuyst) - 45
  • Floyd Cramer (Elvis Presley)† - 93
  • Gabriel Pignata (Destrage) - 44
  • Jason Finn (The Presidents Of The United States Of America) - 59
  • K.K. Downing (Judas Priest) - 75
  • Lisa Johansson (Draconian) - 45
  • Manu Katché (Joe Satriani) - 68
  • Max Lilja (Apocalyptica) - 51
  • Mike Appel (producent) - 84
  • Pål Mozart Bjørke (Madder Mortem)† - 46
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots)† - 59
  • Tim Baker (Cirith Ungol) - 70

Vandaag overleden:
  • Tom Dowd (producent) - 2002
Review

Depressive Age - First Depression
Jaar van release: 1992
Label: G.U.N. Records
Depressive Age - First Depression
Wie progressieve thrash metal een warm hart toedraagt, hoorde vast wel eens van Depressive Age. Een typisch voorbeeld van de goede band op het verkeerde moment. Midden jaren tachtig ontstaan als Blackout en eind jaren negentig de pijp uit als D-Age. In de tussentijd verschenen er vier albums. Platen waarvan het debuut First Depression en Lying In Wait de meeste overeenkomsten vertonen met het thrashmetalgenre. Op latere albums dreven de heren hun experimenteerdrift verder door, pop- en gothicinvloeden incluis.

The First Depression mag gerust de beste cd van de Duitsers worden genoemd. Het debuut bevat grillige thrash van het technische soort. Ondanks die complexiteit verliest de band het 'liedje' nergens uit het oog. Die aanpak komt sterk overeen met bijvoorbeeld Coroner. Nog zo'n groep die goede songs schreef, maar tegelijkertijd ook alle ruimte nam om technische hoogstandjes te etaleren. Depressive Age doet dat misschien niet zo inventief als de Zwitsers, maar de band biedt op het vocale vlak dan weer wat meer onorthodoxe elementen.

Zanger Jan Lubitzki beschikt over een stem waar je van moet houden. Zijn zang leunt tegen het nassale aan en geheel accentloos is het ook niet. Bovendien zoekt Lubitzki graag de hogere regionen op. Dat gaat hem over het algemeen redelijk af, net als de ietwat klagerige lage vocalen. Een unieke strot dus, die echter wel wat gewenning behoeft. Maar het is wel die strot die Depressive Age dat eigen geluid geeft. Niet dat er muzikaal leentjebuur wordt gespeeld. Er zijn zeker invloeden te horen van bands als Coroner, Annihilator en Mekong Delta, maar deze ingrediënten worden smakelijk catchy aan elkaar gekoppeld.

Beyond Illusions is vroeg op de plaat direct een sterk voorbeeld van deze kunstzinnige wijze van componeren. De riffs zijn aangenaam druk en op prachtige wijze in elkaar gevlochten. Het soleerwerk klinkt vervolgens lekker chaotisch, zonder friemelig te worden. Helaas gaat die vlieger niet overal op. Zo is No Risk muzikaal prima, maar laat Lubitzki zich iets te veel gaan. Valse noten zijn op die momenten onvermijdelijk. Voor de ene luisteraar zorgt dat wellicht voor een prettig hysterisch element, maar anderen kunnen het als irritant ervaren. Net als de zeurderige zanglijnen waar Autumn Times mee opent. Daar blijft het gelukkig bij, want het lange nummer ontpopt zich door de spannende opbouw en jagende riffjes tot één van de betere composities. De klaagzang lijkt na meerdere luisterbeurten ook wat beter te werken.

Deze mannen waren hun tijd misschien wel te ver vooruit. Afgezien van wat erkenning in eigen land, is Depressive Age nooit een grote band geweest. Dat dit niet altijd de schuld van de band is, bewijst The First Depression. Want het spel is strak, de productie (thrashveteraan Harris Johns) prima en de nummers bevatten tonnen details die uitnodigen tot herbeluisteren. Beschik je over de nodige tolerantie als het aankomt op zang en houd je van knap uitgevoerde technische thrash, dan kun je niet om deze schijf heen.

Tracklist:
1. Awaits
2. Beyond Illusions
3. The Light
4. No Risk
5. Autumn Times
6. Transition
7. Innocent In Detention
8. Never Be Blind
9. Circles Colour Red

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 1 mei 2013

Zoeken
    26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
  • 30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.