Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Fair (Shadows Fall) - 51
  • Heimir Ólafur Hjartarson (Nevolution) - 42
  • Jarkko Strandman (To/Die/For) - 53
  • Jérôme Grammaire (Kronos) - 46
  • Jochen Schrijvers (Natan) - 44
  • Jonas Ekdahl (Evergrey) - 43
  • Juha Lähde (Chaos Creation) - 45
  • Lee Maines (Gates Of Winter) - 41
  • Marie Fredriksson (Roxette)† - 68
  • Max Norman (producent) - 68
  • Mike Dupke (W.A.S.P.) - 52
  • Phil Hines (Repulsion)† - 63
  • Roberto Proietti (Eldritch) - 49
  • Stephen Malkmus (Pavement) - 60
  • Timo Richters (Negator) - 38
  • Tom Morello (Rage Against The Machine) - 62
  • Troy Donockley (Nightwish) - 62
Review

Omnium Gatherum - Beyond
Jaar van release: 2013
Label: Lifeforce Records
Omnium Gatherum - Beyond
New World Shadows, het vorige album van deze melodieuze deathmetalformatie uit Finland, behoorde met afstand tot de beste release van het voorheen nogal wisselvallig presterende Omnium Gatherum (en de eerlijkheid gebiedt mij te bekennen dat ik destijds met een score van 82 toch wel wat aan de milde kant ben geweest). Alsof alle puzzelstukjes van voorheen ineens op hun plek vielen: de nummers waren meer uitgebalanceerd, de nogal droge, blaffende strot van Jukka Pelkonen klonk veel minder geforceerd dan voorheen, en de meer melancholische insteek (wat zich vertaalde in fraaie, uitgerekte melodielijnen) werkte uitstekend. Het wekte dan ook geen verbazing dat New World Shadows zijn weg naar de eindejaarslijstjes van veel genreliefhebbers wist te vinden.

De uitstekende voorganger maakt echter wel dat ik met veel anticipatie uitkeek naar dit zesde album. Nu de band met The Redshift en New World Shadows eindelijk zijn draai heeft gevonden, verwacht ik veel van Beyond. Een flink scala aan luisterbeurten maakt duidelijk dat die hoge verwachtingen grotendeels ingelost worden, hoewel ik er wel direct bij moet zeggen dat Omnium Gatherum zijn vorige langspeler niet weet te evenaren. De verschillen zijn echter niet erg groot – en komen met name voort uit het ontbreken van meesterlijke nummers als Everfields en Deep Cold, die New World Shadows naar een nog hoger niveau stuwden.

Wat wél fier overeind is blijven staan, zijn de prachtige, smeuïge melodielijnen die beide gitaristen aan de lopende band weten te produceren. Ook Beyond staat er weer vol mee. Het kalme, Insomnium-achtige intro Luoto gaat op fraaie wijze over in het stevige New Dynamic, een zeer volwassen klinkend nummer waarin vooral de melancholische riff die het refrein begeleidt onweerstaanbaar lekker klinkt. Ook het statige In The Rim en het lange Nightwalkers (met een mooie rol voor de sutbiele keyboards) laten horen dat Omnium Gatherum nog altijd moeiteloos in staat is om smakelijke en stijlvolle melodieuze death metal te produceren.

Toch is Beyond ietsje wisselvalliger dan zijn voorganger. Zo is het flitsende The Sonic Sign een van de beste nummers op deze langspeler, maar slaat de band met de mislukte ballad Who Could Say (met name bij de cleane zangpartijen) toch wel even de plank mis. Gelukkig blijven dergelijke fratsen beperkt, waardoor het met de afsluitende nummers weer genieten geblazen is van de sfeervolle mengeling van doom en death waar Finland zo’n beetje patent op lijkt te hebben. Uiteindelijk is Beyond dan ook een album geworden dat niemand zal teleurstellen.

Tracklist:
1. Luoto
2. New Dynamic
3. In The Rim
4. Nightwalkers
5. Formidable
6. The Sonic Sign
7. Who Could Say
8. The Unknowing
9. Living In Me
10. White Palace

Score: 81 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 16 april 2013

Meer Omnium Gatherum:

Omnium Gatherum - Beyond
Reactie van jt op 16-04-2013 om 21:32u
Score: 79 / 100

Beide genoemde cd's zijn best wel goed maar het mag wel iets feller op cd. Live heb ik ze nog nooit gezien maar waarschijnlijk is dat beter aangezien er dan meestal net iets meer pit in zit, net iets scherper. Of wel gezien maar de herinnering vergeten.

Omnium Gatherum - Beyond
Reactie van Metalmachine op 16-04-2013 om 21:47u
Score: 90 / 100

Geweldig album. Zit al weken in mijn speler, en blijf dit fantastisch vinden! Geen zwakke tracks op dit album. Okee de grunt, je moet er wel van houden. Ik vind het geweldig, ik kan mij echter wel voorstellen dat niet iedereen dit mooi vindt. Zeker een aanrader!

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.