Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
    23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brent Muscat (Faster Pussycat) - 59
  • David Cross (King Crimson) - 77
  • Georgina Biddle (Skyclad) - 56
  • Henry Meeuws (Casual Silence) - 55
  • John McBain (Monster Magnet) - 61
  • John Miles (The Alan Parsons Project)† - 77
  • Ken Owen (Carcass) - 56
  • Lorentz Aspen (Theatre Of Tragedy) - 48
  • Ron Lipnicki (Overkill) - 56
  • Roy Orbison (Traveling Wilburys)† - 90
  • Steve Clark (Def Leppard)† - 66
  • Tanja Maul (Dawn Of Destiny) - 48
  • William Shakespeare (auteur)† - 462

Vandaag overleden:
  • Arno (T.C. Matic) - 2022
  • William Shakespeare (auteur) - 1616
Review

Khoma - All Erodes
Jaar van release: 2012
Label: Pelagic Records

Khoma - All Erodes

En alweer ploft er een Pelagic-release op de deurmat. Na Family is het nu de beurt aan Khoma om het salomonsoordeel te ondergaan. De band kent al een bewogen geschiedenis. Ze stonden al eens getekend bij Roadrunner, maar na de tour rondom hun album The Second Wave werd het plots stil. De drie jaar durende radiostilte werd echter gevolgd door A Final Storm en en passant wonnen ze ook nog even de prijs voor 'best rock band' op de Zweedse nationale radio. Ook in de filmwereld bleven ze niet onopgemerkt. Zo werd hun muziek gebruikt in de film The Girl With The Dragon Tattoo. Met heren uit o.a. Cult Of Luna en P.G. Lost in de gelederen valt er dan ook wel wat te verwachten natuurlijk, maar maken ze die verwachting ook waar?

Wat hebben deze de heren dan in de hoge hoed voor ons? Het belangrijkste element van All Erodes is hun overall 'sound and feel'. Die is gewoonweg goed. Als Radiohead (post)metal had gemaakt dan zou dit hun eerste plaat zijn. Een referentie aan de gevoeligere kant van Muse mag echter niet ontbreken. Zitten we hier nou op Metalfan gewoon een popalbum te reviewen? Je zou het haast zeggen inderdaad, maar een dergelijke kwalificatie is veel te kort door de bocht. Daar is het simpelweg te metal voor. Maar het moet gezegd: eenieder die het niet voor elkaar gebokst krijgt om buiten de paden van death en black metal te wandelen, moet deze plaat absoluut langs zich heen laten gaan.

Zowel Muse als Radiohead hebben een karakteristiek goede, stabiele zanger met een melodramatisch stemgeluid. Getergd en gecontroleerd gefrustreerd laat Jan Jämte zijn stem doen wat zijn ziel hem ingeeft. En dat alles met een zuiverheid die jaloersmakend is. 'Spot on' noemen ze dat. Zijn stem treft dan ook wel een gespreid bedje van geweldig gecomponeerde post-metal waarop hij zijn frustraties kan laten varen naar het einde van de horizon. Dit overtreft alle verwachtingen. All Erodes is een essentiële release voor liefhebbers van slepende post-metal met cleane zang, maar ook voor de breder georiënteerde muziekliefhebber.

Tracklist:
1. In Ruins
2. Just Another Host
3. Dead Seas
4. Give It Meaning
5. Death Throes
6. Winter Came Upon Us
7. Armo
8. Eyes To The Sun
9. All Like Serpent (Remix)

Score: 86 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 15 november 2012

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.