Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alec John Such (Bon Jovi)† - 74
  • Cory Betts (Black Majesty) - 55
  • Frankie Banali (Quiet Riot)† - 74
  • Franz Treichler (The Young Gods) - 64
  • James Guthrie (producent) - 72
  • James Young (Styx) - 76
  • Josh Silver (Type O Negative) - 63
  • Piet Sielck (Iron Savior) - 62

Vandaag overleden:
  • Doug Harrington (Defiance) - 2006
  • Peter Sinfield (King Crimson) - 2024
Review

Odium - Beautiful Violence
Jaar van release: 2012
Label: Noisehead Records
Odium - Beautiful Violence
Promo’s van oude, Duitse power/thrash metalbands zijn hier altijd welkom. Liefhebbers weten dat daar nog een hoop leuke bands tussen zitten die nooit echt bekend geworden zijn. Dat het helaas ook anders kan, bewijst Odium. Zij zijn actief sinds 1993, maar brachten een aantal platen in eigen beheer uit. Beautiful Violence heeft daar verandering in gebracht, want Noisehead Records gaat de plaat uitbrengen en voor een ongetwijfeld betere distributie zorgen.

Wat mij betreft hadden zij zich die moeite kunnen sparen. Waarom er nooit concrete interesse is geweest in Odium, wordt me tijdens het beluisteren van de plaat vrij snel duidelijk. Deze heren kunnen wel redelijk spelen, maar veel verder dan wat standaardriffjes komen ze niet. Als het dan toch even interessant wordt, is er nog altijd Ralf Runkel, een ronduit verschrikkelijke zanger. Volgens mij hebben ze daarvoor de eerste de beste halve gare van straat geplukt. Odium is instrumentaal nog wel aan te horen, al blijft het voornamelijk bij weinigzeggende moderne heavy metal. Het is absoluut de zang die het verschil maakt. Daar veranderen de zuivere, vrouwelijke vocalen op A Better Part Of Me niets aan.

Het resultaat is dat Beautiful Violence tot de grijze middelmaat behoort. Ik zou de betere nummers kunnen aanwijzen, maar ik ben er heilig van overtuigd dat ik daar niemand een plezier mee zou doen. Odium mag zich erop beroemen in het voorprogramma te hebben gestaan van Tankard, Freedom Call, Destruction en Holy Moses, maar eigenlijk mogen ze nog niet hun schoenveters strikken. Het advies is dus om Beautiful Violence lekker te laten liggen.

Tracklist:
1. Used To Be Me
2. Suffering
3. Abyss
4. A Better Part Of Me
5. Beautiful Violence
6. Loosing Control
7. No Regrets
8. No Limits

Score: 48 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 15 oktober 2012

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.