Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
    4 september:
  • Angelic Forces, Iron Savior en Helstar
  • Jazz Sabbath
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arto Tunçboyacıyan (Night Ark) - 69
  • Dylan Howe (The Blockheads) - 57
  • Max Cavalera (Soulfly) - 57
  • Max Middleton (Jeff Beck Group) - 80
  • Robbin Crosby (Ratt)† - 67
  • Stefan Kaufmann (Accept) - 66

Vandaag overleden:
  • Tony Costanza (Crowbar) - 2020
Review

Kong - Merchants Of Air
Jaar van release: 2012
Label: Kongenial

Kong - Merchants Of Air

Er zijn van die momenten dat je je eigenlijk als zogenaamde 'metalkenner' de ogen uit de kop wilt schamen. Van die momenten dat je een band tegenkomt en het helemaal geweldig vindt en dat ze dan al meer dan twintig jaar blijken te bestaan en dus ook al een flinke stapel albums in de schappen hebben gebracht. Vandaag is zo'n dag.

Nou is enige kanttekening op zijn plaats. Hoewel Kong wel degelijk de elektrische gitaar als ondergrond in zijn tracks heeft, valt de band eigenlijk veel beter in een industrial/techno hoekje te plaatsen. Maar dat is dan ook weer te kort door de bocht. Het ontbreken van zang en intensieve gebruik van genre-overstijgende elementen geven het geheel een flinke avant-garde feel. Mix daar nog een flinke bak noise doorheen en bouw dat geheel op met een flinke dosis progressieve ritmes en ziedaar het recept voor Kong.

De enige associaties die me zo te binnen schieten zijn Bastards United en The Shizit, maar eigenlijk doe ik daar alledrie de bands tekort mee. Kong heeft namelijk een totaal eigen geluid en biedt de luisteraar veel meer diepgang dan die twee bands. Meer afwisseling en een veel minder gestructureerde songopbouw karakteriseren de geluidslandschappen die deze landgenoten op Merchants Of Air neerzetten. Tel daar de diepe bassen (die voornamelijk in rustige stukken worden ingezet) bij op en u heeft een beeld van de unieke sound die elf tracks lang in een klein uur aan u voorgeschoteld worden.

Het aloude adagium 'je moet ervan houden' zal ongetwijfeld voor menigeen onder u opgeld doen, maar die dooddoener geldt natuurlijk voor alle muziek. Toch is enige waarschuwing op zijn plaats: de liefhebber van rechttoe rechtaan old school metal doet er (waarschijnlijk) beter aan deze band te mijden, maar wie wel van een uitstapje houdt, is het Kong verplicht een luisterend oor te bieden. Naar verluidt spelen de heren live quadrofonisch; ook dat zal een bijzondere ervaring zijn. Ik ben verkocht!

Tracklist:
1. El Pilar
2. Astral Calls
3. Steamtrucking
4. The Gates of Exception
5. Same Meaning Different Worlds
6. Wahnsinn, Baby
7. Stug
8. Vapour Lock
9. No Strings Attached
10. Blue Couch
11. Back Into The Trees

Score: 84 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 15 juli 2012

Kong - Merchants Of Air
Reactie van lampje op 15-07-2012 om 21:14u
Score: 90 / 100

Misschien wel vermeldenswaardig dat 'de heren' bestaan uit drie heren en een dame ..... naar verluidt ......

Kong - Merchants Of Air
Reactie van Old Mhb op 19-07-2012 om 11:24u

Kots was een betere bandnaam geweest.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.