Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Hatesphere - The Great Bludgeoning
Jaar van release: 2011
Label: Napalm Records
Hatesphere - The Great Bludgeoning
Het vertrek van Jacob Bredahl leek het Deense Hatesphere in eerste instantie niet in de koude kleren te gaan zitten. De sympathieke brulboei was namelijk lange tijd niet alleen het gezicht van deze thrash/deathmetalformatie, maar leverde ook een belangrijke bijdrage aan de productie van de platen. Na Serpent Eyes And Killer Smiles had zelfs een ware leegloop plaats: naast Bredahl pakten nog drie leden hun biezen, waardoor gitarist Peter Hansen als enige lid overbleef. Het was dan ook niet zo verwonderlijk dat het in 2009 verschenen To The Nines wat wisselvallig klonk, hoewel het album zeker zijn momenten had.

Inmiddels is de nieuwe line-up alweer een tijd stabiel en mogen we verwachten dat de leden wat meer op elkaar zijn ingespeeld. Het vorig jaar verschenen The Great Bludgeoning biedt Hatesphere dan ook de ideale gelegenheid om zijn zaakjes weer op orde te stellen. Na slechts enkele luisterbeurten kan ik al concluderen dat de heren daar prima in geslaagd zijn. De fans van de band kunnen tevreden zijn, want The Great Bludgeoning is een (h)eerlijke, typische Hatesphere-plaat geworden, waarin lompheid en agressie hand in hand gaan en stevig doorgebeukt wordt.

De spelvreugde spat van het album af, waardoor de met een krachtige, lekker droge productie gezegende knallers als The Killer, Smell Of Death en Decayer extra vet door de speakers knallen. Met name de lompe breakdowns maken indruk. Bij een traag, slepend nummer als Resurrect With A Vengeance zal menig luisteraar de neiging krijgen om zijn directe omgeving tot puin te verwerken. Bovendien gaat Hatesphere met een gedrevenheid te werk die mij doet denken aan het oudere werk van The Haunted. Tegelijkertijd geeft de nieuwe gitarist Jakob Nyholm regelmatig zijn visitekaartje af met zijn soepele gitaarwerk en lekkere solo’s.

The Great Bludgeoning mag dan niet het meest grensverleggende album in zijn genre zijn, maar het is wel een dik half uur pretentieloos genieten geblazen. Ondanks het gebrek aan originaliteit is de uitvoering uitstekend en bivakkeert deze plaat nog steeds met enige regelmaat in mijn cd-speler.

Tracklist:
1. The Killer
2. Venom
3. Smell Of Death
4. Decayer
5. The Wail Of My Threnode
6. Resurrect With A Vengeance
7. The Great Bludgeoning
8. Need To Kill
9. Devil In Your Own Hell

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 29 januari 2012

Meer Hatesphere:

Hatesphere - The Great Bludgeoning
Reactie van AutopsyPete op 30-01-2012 om 16:04u
Score: 80 / 100

Volledig mee eens. Heb ze vorige maand live gezien, zelden zo'n strakke thrashband tekeer zien gaan.

Hatesphere - The Great Bludgeoning
Reactie van Bastiaan op 31-01-2012 om 13:13u
Score: 80 / 100

Mee eens. Gave plaat. Dat To The Nines iets minder is ligt ook vooral aan de toenmalige zanger. Peter Hansen schrijft zoals altijd het leeuwendeel van het materiaal. Had graag je mening gehoord over deze nieuwe zanger die een stuk beter bij Hatesphere past met zijn smerige (Bredahl-achtige) strot.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.