Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete (reguliere) studio-album van Paradise Lost?

Lost Paradise [1990]
Gothic [1991]
Shades Of God [1992]
Icon [1993]
Draconian Times [1995]
One Second [1997]
Host [1999]
Believe In Nothing [2001]
Symbol Of Life [2002]
Paradise Lost [2005]
In Requiem [2007]
Faith Divides Us, Death Unites Us [2009]
Tragic Idol [2012]
The Plague Within [2015]
Medusa [2017]
Obsidian [2020]
Ascension [2025]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
  • 29 januari:
  • Artificial en 3 Eyed Kids
  • 30 januari:
  • Dead Head en Burning
  • Guano Apes
  • 31 januari:
  • Objector
  • Prikkeldraad
    Met Pigteeth, Necrology en Grit
  • Teneum, XIII Thorns en Pandaemonic Descent
Geen concerten bekend voor 25-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Ingram (Benediction) - 57
  • João Paulo Martins (Ramp) - 54
  • Miika Juhani Hostikka (Sinamore) - 47
  • Ricardo Confessori (Shaman) - 57
  • Robert Burns (dichter)† - 267
  • Tony Laureano (Nile) - 53
  • Tue Madsen (producent) - 57

Vandaag overleden:
  • Bruce Corbitt (Rigor Mortis) - 2019
  • Fredrik Johansson (Dark Tranquillity) - 2022
  • Mark Reale (Riot) - 2012
Review

The Soulless - Isolated
Jaar van release: 2011
Label: Earache Records
The Soulless - Isolated
Brulzang, geschreeuw, breakdowns, melodieuze gitaarlijnen en sporadische death metalriffs. The Soulless is een typisch product van deze tijd. Deze Engelse heren beheersen hetzelfde kunstje als honderden andere bands. Over het spel niets dan lof, de band speelt strak en weet met enige regelmaat leuke technische stukjes in te bouwen. Bovendien schrijft deze band best aardige melodieën die redelijk blijven hangen (ze komen dan ook bijna allemaal bij traditionele metalbands vandaan). Een paar klassieke metalsolo's en arpeggio's trekken de mondhoeken vervolgens nog wat verder omhoog.

Ik kan er kort over zijn. Isolated mag dan volstrekt onorigineel zijn en voortborduren op dat wat veel andere groepen ook doen, The Soulless is gewoon een heel behoorlijke band in het genre. De productie is voor de verandering niet te glad en vooral het riff- en drumwerk hebben een zekere rauwe charme. Zo getuigt het nummer Clones niet alleen van zelfkennis, maar weet men het met complexe ritmes en aansprekend melodieus gitaarwerk nog best interessant te houden ook. Vocaal is het echter enigszins behelpen. Andy Wardle heeft een nogal vlakke stem waar hij niet bijster veel mee uitspookt. Hij buldert meestal simpel met de ritmes mee en op die momenten stoort het niet echt, maar spetterend wordt het eigenlijk nooit. Daarom is het verstandig dat de band de songs compact houdt, waardoor het allemaal net niet gaat vervelen.

Al met al een aardig debuut van deze jongens. Er zijn ongetwijfeld betere moderne death metal(core)cd's voor handen, maar gezien de sterke melodielijnen en het soepele spel valt er toch nog wel wat te genieten. Een hoogvlieger is de band niet, daarvoor ontbreekt het de groep net iets te veel aan variatie en een eigen identiteit, maar liefhebbers van het genre hebben er weer een aardige club herriemakers bij.

Tracklist:
1. Unaltered
2. The Path
3. Earthbound
4. 13th Morning
5. New Perspective
6. Clones
7. Revelation
8. Our Return
9. Unite Us
10. You Are Nothing To Me
11. Without Heart

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 9 juni 2011

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.