Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Maroto (Dreamaker) - 48
  • Cedric Bixler-Zavala (The Mars Volta) - 51
  • Freddy Cricien (Madball) - 50
  • Graeme English (Skyclad) - 62
  • Ivan Corcuera (Valhalla) - 48
  • Jeff Scott Soto (Yngwie Malmsteen) - 60
  • Jordan Rudess (Dream Theater) - 69
  • Petri Kuusisto (Carnal Forge) - 44
  • Philip Sheppard (componist) - 56
  • Stefan Glaumann (technicus) - 70
  • Tomoaki "Pata" Ishizuka (X Japan) - 60
  • Wayne Static (Static-X)† - 50
  • Wietze Halma (Edge Of Serenity) - 41

Vandaag overleden:
  • Andy Kaina (Messiah) - 2022
  • Ken Hensley (Uriah Heep) - 2020
  • Robert Heaton (New Model Army) - 2004
  • Timi Hansen (Mercyful Fate) - 2019
Review

The Soulless - Isolated
Jaar van release: 2011
Label: Earache Records
The Soulless - Isolated
Brulzang, geschreeuw, breakdowns, melodieuze gitaarlijnen en sporadische death metalriffs. The Soulless is een typisch product van deze tijd. Deze Engelse heren beheersen hetzelfde kunstje als honderden andere bands. Over het spel niets dan lof, de band speelt strak en weet met enige regelmaat leuke technische stukjes in te bouwen. Bovendien schrijft deze band best aardige melodieën die redelijk blijven hangen (ze komen dan ook bijna allemaal bij traditionele metalbands vandaan). Een paar klassieke metalsolo's en arpeggio's trekken de mondhoeken vervolgens nog wat verder omhoog.

Ik kan er kort over zijn. Isolated mag dan volstrekt onorigineel zijn en voortborduren op dat wat veel andere groepen ook doen, The Soulless is gewoon een heel behoorlijke band in het genre. De productie is voor de verandering niet te glad en vooral het riff- en drumwerk hebben een zekere rauwe charme. Zo getuigt het nummer Clones niet alleen van zelfkennis, maar weet men het met complexe ritmes en aansprekend melodieus gitaarwerk nog best interessant te houden ook. Vocaal is het echter enigszins behelpen. Andy Wardle heeft een nogal vlakke stem waar hij niet bijster veel mee uitspookt. Hij buldert meestal simpel met de ritmes mee en op die momenten stoort het niet echt, maar spetterend wordt het eigenlijk nooit. Daarom is het verstandig dat de band de songs compact houdt, waardoor het allemaal net niet gaat vervelen.

Al met al een aardig debuut van deze jongens. Er zijn ongetwijfeld betere moderne death metal(core)cd's voor handen, maar gezien de sterke melodielijnen en het soepele spel valt er toch nog wel wat te genieten. Een hoogvlieger is de band niet, daarvoor ontbreekt het de groep net iets te veel aan variatie en een eigen identiteit, maar liefhebbers van het genre hebben er weer een aardige club herriemakers bij.

Tracklist:
1. Unaltered
2. The Path
3. Earthbound
4. 13th Morning
5. New Perspective
6. Clones
7. Revelation
8. Our Return
9. Unite Us
10. You Are Nothing To Me
11. Without Heart

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 9 juni 2011

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.