Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ađalbjörn Tryggvason (Sólstafir) - 49
  • Darren Cesca (Deeds Of Flesh) - 46
  • Kaisa Jouhki (Battlelore) - 46
  • Ringo Starr (The Beatles) - 86
  • Synyster Gates (Avenged Sevenfold) - 45

Vandaag overleden:
  • Hugh Mendl (producent) - 2008
  • Syd Barrett (Pink Floyd) - 2006
Review

Of Legends - Stranded
Jaar van release: 2011
Label: Season Of Mist

Of Legends - Stranded

Kijk, zo heb ik mijn drummers graag. Tegendraads, onlogisch, polyritmisch, met ruimschoots voldoende gestructureerde riffs om een hoog headbanggehalte te waarborgen. Drummer Travis Orbin, ook bekend van Periphery, steekt daarmee ver boven de rest van Of Legends uit. Nou is die 'rest' van de band ook weer niet zo groot, want die wordt door zijn maat Luis Dubuc volgeschreeuwd en gespeeld.

Deze meneer Dubuc is een stuk minder begaafd in het verzinnen van originele wendingen en bizarre hooks. Op zang is hij zelfs ronduit matig. Hij kent slechts één toonhoogte en één versnelling. Gezien de heren uit hetzelfde vaatje probeert te tappen als The Ocean, The Dillinger Escape Plan en Meshuggah, hebben ze daar simpelweg niet genoeg aan. Die treffen hiermee uiteraard een halfleeg fust aan.

Nou kan je uit een halfleeg fust natuurlijk ook nog best een lekker biertje tappen. En zo weet Dubuc zo hier en daar ook nog best wat verrassende stotterende loopjes uit die gitaar te toveren. In dat opzicht is er helemaal niets mis met Stranded. Als je tenminste fan van een wat goedkoper vaatje bier bent. Anders is het wellicht raadzaam om toch over te stappen op de zwaardere jongens uit het genre, maar die drummer is op zijn minst een amsterdammertje waard. En je weet hoe dat gaat met bier. Het smaakt al gauw naar meer en dan zie je de volgende ochtend wel weer 'where the ship Stranded'. Gewoon proberen! Proef dan! Proef dan!

Tracklist:
1. Nothing Matters
2. Death Eyes
3. Off Guard
4. Save the Humans
5. We Wish Death
6. False God
7. Carpe Noctum
8. Cannibal King
9. Consecro
10. The Last Leader

Score: 80 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 22 mei 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.