Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Imperia - Secret Passion
Jaar van release: 2011
Label: Massacre Records
Imperia - Secret Passion
Helena Michaelsen is toch wel een icoon in de gothic rock scene, hoe je het draait of keert. Via Trail Of Tears, Sahara Dust en diverse projecten belandt ze in 2004 bij dit internationale gezelschap waarmee ze eens in de drie jaar een album aflevert. De sympathieke Noorse heeft vele fans en tegelijkertijd haters. Maar ze moet vooral afgerekend worden op haar vocale kwaliteiten, en met deze opvolger van het indrukwekkende en autobiografische Queen Of Light hebben we dan meteen een mooie gelegenheid om daar iets mee te doen.

Muzikaal, om daar maar eens mee te beginnen, is er niet heel veel veranderd aan Imperia. Ik moet zeggen dat dit album me minder pakt dan het vorige, simpelweg omdat er op safe wordt gespeeld. Wat me weer positief opvalt is dat Helena zich van een veelzijdige kant laat zien door minder de voor het gothic genre kenmerkende sopraanzang te gebruiken maar ook meer haar lagere en middenbereik, en dat komt de muziek ten goede. Out Of Sight is hier een mooi voorbeeld van. Met de cleane zang weet Helena het nummer echt sfeer en gevoel mee te geven. Zo ook in het tragere Let Down waarin overigens een mooie cellorol is gegeven aan Tina Guo.

Kijkend naar de songtitels bekruipt mij het gevoel dat Helena niet een erg gelukkig leven leidt. Titels als Suicide, met een theatrale zang, Violence en Greed verraden, mits het inderdaad allemaal autobiografisch is, een redelijk dramatische levensloop. Haar dochtertje blijkt wederom (zoals op Queen Of Light) het lichtpuntje in haar leven, zo blijkt uit My Sleeping Angel waarin ze samen met Oliver Philips (Everon) de zang verzorgt. Diegenen die overwegen de digipackversie aan te schaffen krijgen in Mistress een zwaar overbodig nummer dat het in dance-tenten aardig zou kunnen doen.

Of de opnamen nu wel of niet in verschillende studio's zijn opgenomen maakt me niet zo veel uit want dat is tegenwoordig heel gebruikelijk. Het klinkt in ieder geval allemaal prima en lekker bombastisch. Jammer dat er toch wat te weinig spanning of suspense in dit album zit; dat vond ik bij de vorige cd toch wel erg prettig, al heeft dat de band niet heel veel optredens bezorgd. Nou, wie weet komt het er nu een keer van, dan ben ik van de partij.

Tracklist:
1. Touch Of Your Hand
2. Secret Passion
3. Fragile
4. Out Of Sight
5. Let Down
6. Violence
7. Like Rain
8. Suicide
9. Hold On
10. Greed
11. Missing It All
12. My Sleeping Angel
13. Mistress (digipack bonus track)

Score: 77 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 5 april 2011

Meer Imperia:

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.