Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Geen concerten bekend voor 31-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Summers (The Police) - 83
  • Burton Cummings (The Guess Who) - 78
  • Emanuele Casali (DGM) - 45
  • Jukka-Pekka Miettinen (Ensiferum) - 42
  • Kai Hahto (Wintersun) - 52
  • Kenny "MetalMouth" Winter (Exciter) - 56
  • Laurent Nafissi (Inner Visions) - 53
  • Mani Neumeier (Guru Guru) - 85
  • Marta Peterson (Bleeding Through) - 41
  • Mikko Sirén (Apocalyptica) - 50
  • Paul Westerberg (The Replacements) - 66
  • Pete Quaife (The Kinks)† - 82
  • Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo)† - 79
  • Rita Lee (Os Mutantes) - 78
  • Scott Ian (Anthrax) - 62
  • Tom Hamilton (Aerosmith) - 74
  • Ulrich Wild (producent) - 56

Vandaag overleden:
  • Floyd Cramer (Elvis Presley) - 1997
  • Ricky Nelson - 1985
Review

Oliver Weers - Evil's Back
Jaar van release: 2011
Label: Metal Heaven
Oliver Weers - Evil's Back
Toen ik in 2008 werd geconfronteerd met het album Get Ready wist ik het: de nieuwe David Coverdale was opgestaan. Met muzikale hulp van bassist Marco Mendoza en drummer Tommy Aldridge wist Oliver Weers te bewijzen dat de jury van de Deense X-Factor een verkeerde beslissing had genomen door hem niet tot winnaar uit te roepen. De charismatische veertiger heeft namelijk een gouden strot, en het album bleek een geweldige verrassing te zijn voor iedereen die de klassieke hardrock een warm hart toedraagt.

In 2010 maakte Weers kennis met Laki Ragazas, de Griekse gitaarvirtuoos die met zijn Killer Sixgun project drie jaar ervoor al een retegoede indruk had achtergelaten. Voor zijn nieuwe album had Weers ook in gitarist Anders Bo, bassist Anders Borre en drummer Morten Hellborn geschikte, stabiele muzikanten gevonden om zijn nieuwe composities gestalte te geven. De productie, die glashelder en erg powervol is, en bovendien een interessante mix oplevert tussen wat we van traditionele hardrock en powermetal gewend zijn, was in handen van Kristian Thomsen.

Het songmateriaal dan. Al naargelang het album vordert raak ik er van overtuigd dat we hier te maken hebben met een kwalitatief zeer hoogstaand album. Door de goede productie vallen nummers als Evil's back en All My Life (wat een gave solo!!!) erg lekker binnen, en de nummers hebben een vrij constante en hoge kwaliteit, voorzien van uitstekend spel van Laki Ragazas, die strooit met heerlijke riffs en die met Oliver een prima tandem lijkt te vormen, maar beiden worden ook gevoed door een prima tweede gitarist en dito ritmesectie. Het nummer Hero kent een onverwachte bijdrage van een zangeres, Rebecca Armstrong (van de band Stella Blackrose) die een originele twist aan het nummer weet te geven.

De afwisseling krijgt in Fighting The Mountains pas echt goed gestalte door een totaal ander gebruik van ritme en melodie die past in de meer hedendaagse rock en metal. Rainbow Star tenslotte werd geschreven kort na het bericht dat Ronnie James Dio was overleden en is een spontane en gemeende ode aan hem.
Weers' karaktervolle stem draagt het album echt. De man heeft een prettig en overtuigend stemgeluid, dat zich gemakkelijk kan meten met eerder genoemde Coverdale en een Jorn Lande, om maar eens een andere grootheid te noemen.

Het is te hopen dat deze band de ruimte krijgt om zich deze zomer op de diverse festivals te etaleren. Wanneer je er in slaagt om acts als Whitesnake en Mötley Crüe als support bijna te overtreffen dan heb je capaciteiten en talent, en is het wachten op de Grote Doorbraak. Ik ben al om!

Tracklist:
1. Intro
2. Evils Back
3. All My Life
4. Without You
5. Hero
6. Need It Bad
7. Beautiful Rain
8. Much Too Much
9. Fighting The Mountains
10. Devils Chain
11. Demolition Man
12. Rainbow Star

Score: 94 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 18 maart 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.