Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Moody (Evanescence) - 45
  • Bryan Hipp (Brutality)† - 58
  • Christopher Bradley (Beneath The Massacre) - 43
  • Luis Moya (Poema Arcanus) - 52
  • Morie "Heath" Hiroshi (X Japan) - 58
  • Steve Riley (L.A. Guns)† - 70
  • Steven Adler (Guns N' Roses) - 61

Vandaag overleden:
  • Barry Goldberg (The Electric Flag) - 2025
  • Rhett Forrester (Riot) - 1994
Review

DeWolff - Orchards/Lupine
Jaar van release: 2011
Label: REMusic Records
DeWolff - Orchards/Lupine
Je moet het maar kunnen hoor. Nog maar nauwelijks onder moeders rok vandaan, maar nu al behoren deze drie Limburgers tot de beste muzikanten van Nederland. Natuurlijk hebben de gastoptredens in bijvoorbeeld De Wereld Draait Door voor de nodige bekendheid gezorgd, maar zo´n status kun je alleen maar bereiken door goede muziek te schrijven.

DeWolff viel al eerder op door de uitstekende titelloze EP uit 2008 en debuutalbum Strange Fruits And Undiscovered Plants. Op die plaat miste ik aanvankelijk de directe benadering, maar uiteindelijk bleek dat een kwestie van wennen te zijn. Mede door deze band heeft het hammondorgel aan populariteit gewonnen. Het typische sixties geluid is bewaard gebleven, maar toch is de ontwikkeling richting progressieve en psychedelische rock op Orchards/Lupine doorgezet. De nieuwe plaat klinkt niet langer als een verzameling nummers, maar echt als een geheel, een tot in de puntjes verzorgd muzikaal werkstuk.

De muziek klinkt wellicht wat ingetogener, maar daarbij wel volwassener en het vakmanschap straalt ervan af. Het is ongelooflijk dat een drietal zo’n geluid weet te produceren. Een klein uur lang sleept de band ons van het ene naar het andere hoogtepunt, waarbij mij vooral Love In C Minor en Higher Than The Sun opvallen. Al moet ik eerlijk zeggen dat dat besef laat tot me door drong. Orchards/Lupine droomt zalig weg en dan vooral op stiekeme wijze. Pas wanneer je de accordeon van Poison hoort, besef je dat je weer op play moet drukken.

De kritiek op sterke albums als deze blijft hetzelfde. Er is eigenlijk weinig negatiefs te melden, behalve dat sommige songs een tikkeltje minder zijn dan de andere. De muziek is gewoon goed en daarbij een dikke aanrader voor liefhebbers van psychedelische rock zoals die in de jaren ’60 veel gemaakt werd. Het zangwerk en het gebruik van ongebruikelijke instrumenten geeft veel kleur aan de muziek. Variatie is er volop en het artwork is prachtig. Kortom, dit is gewoon een band waar we apetrots op mogen wezen.

Tracklist:
1. Diamonds
2. Evil And The Midnight Sun
3. Everything Everywhere
4. Who Are You Or The Magnificence Of Loving A Million Strangers
5. Love In C Minor
6. Higher Than The Sun
7. Pick Your Bones Out Of The Water
8. Seashell Woman
9. Fever
10. The Pistol
11. Poison

Score: 90 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 7 februari 2011

DeWolff - Orchards/Lupine
Reactie van Mars op 10-02-2011 om 11:05u
Score: 90 / 100

DE TROTS VAN ZUID-LIMBURG........................

DeWolff - Orchards/Lupine
Reactie van Ard op 06-07-2011 om 20:39u
Score: 94 / 100

Goede review, had even gemist dat deze ook besproken was.
Echt een luisterplaat. Inderdaad komen er na een paar luisterbeurten tussen de juweeltjes ineens een aantal echte diamantjes tevoorschijn. C-Minor, Diamonds en Evil zijn mijn favorieten.

Damn, deze gasten bliezen me laatst totaal omver tijdens Dauwpop. Live werkelijk perfect. Ik heb veel bands gezien, maar deze band heeft me echt sinds tijden weer eens de kriebels gegeven tijdens een live concert.

DeWolff - Orchards/Lupine
Reactie van Joop op 01-12-2011 om 18:15u
Score: 55 / 100

Hoe kunnen jullie dit in godsnaam vergelijken met de greats uit de jaren 60, het komt er niet eens bij in de buurt. De stem van Pablo is schrikbarend slecht en de kwaliteit van de muziek laag. Zeer zeker geen hoge beoordeling waard.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.