Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Paley (The Paley Brothers)† - 74
  • Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers) - 63
  • Colin Stewart (producent) - 51
  • Craig Nunenmacher (Black Label Society) - 55
  • Dave Linsk (Overkill) - 63
  • Fyfe Ewing (Therapy?) - 55
  • Juha Lehtioksa (Silentium) - 48
  • Larry Ray (Lucifixion) - 48
  • Léo Margarit (Pain Of Salvation) - 44
  • Rick Allen (Def Leppard) - 62
  • Tommy Karevik (Kamelot) - 44
  • Vladi Doose (Emergency Gate) - 45

Vandaag overleden:
  • Mark Craney (Jethro Tull) - 2005
  • Mitch Lucker (Suicide Silence) - 2012
  • Wayne Static (Static-X) - 2014
Review

Monster Magnet - Mastermind
Jaar van release: 2010
Label: Napalm Records
Monster Magnet - Mastermind
Monster Magnet staat garant voor goede stonerrock. Op het voorgaande album 4-Way Diablo was het psychedelische stonerrandje echter een beetje versleten en richtten Dave Wyndorf en co zich op pakkende rocknummers. Een meer dan prima album, maar op Mastermind zijn de vuige stoner- en spacerockelementen weer beter hoorbaar.

De bom barst met opener Hallucination Bomb. Een zwaar en slepend nummer met het type vet riffwerk dat vorig album ontbrak. Het aanbod op Mastermind is groot. Twaalf nummers die variëren tussen midtempo groovende nummers, psychedelische stukken en sneller, ‘punkig’ werk. Ook is er een paar radiogevoeligere nummers zoals Gods And Punks, eveneens de eerste video voor het album. De overeenkomst tussen de nummers is dat ze allen tot hun recht zouden komen in een clubhuis van een gemiddelde Amerikaanse motorclub. Aangenomen dat ze er een beetje gevoel voor muziek hebben natuurlijk.

Mastermind is te beoordelen als een dalparabool op basis van het tempo van de muziek. De beste nummers bevinden zich namelijk op twee uitersten: het gesmeerde snelle Bored With Sorcery aan de ene kant en het bluesy Ghost Story aan de andere kant. Tussen beiden bevinden zich de typisch gonzende Monster Magnet nummers. De een geslaagder dan de ander. Zo is Dig That Hole een nummer dat minder van de grond komt omdat er te veel vast wordt gehouden aan één riff en een saaie zanglijn. Een fout die meerdere keren wordt gemaakt.

Met Mastermind kunnen vriend en vijand tevreden zijn. Het is geen kraker geworden, maar Monster Magnet zit al jaren op een stabiele weg. Dat is al een prestatie op zich als je nagaat dat een onbedoelde overdosis slaappillen bijna Wyndorf en dus de band had genekt. Het is bijzonder dat Monster Magnet er zonder noemenswaardige kleerscheuren in de vorm van stijl- of kwaliteitswisselingen vanaf is gekomen. Wyndorf is nog uitstekend bij stem en Mastermind is overtuigend genoeg om de toekomst van Monster Magnet veilig te stellen.

Tracklist:
1. Hallucination Bomb
2. Bored With Sorcery
3. Dig That Hole
4. Gods And Punks
5. The Titan Who Cried Like A Baby
6. Mastermind
7. 100 Million Miles
8. Perish In Fire
9. Time Machine
10. When The Planes Fall From The Sky
11. Ghost Story
12. All Outta Nothin'

Score: 80 / 100

Reviewer: Teun
Toegevoegd: 1 januari 2011

Meer Monster Magnet:

Monster Magnet - Mastermind
Reactie van Marco op 03-01-2011 om 16:59u
Score: 84 / 100

Ik vind het wel een goed album ,de nummers zijn inderdaad lekker en de meesten klinken als een klok.verder weinig aan de review toe te voegen.

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.