Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Electric Wizard - Black Masses
Jaar van release: 2010
Label: Rise Above Records
Electric Wizard - Black Masses
Drie jaar na Witchcult Today brengen de wizards een nieuw album uit. Het is zo’n moment waar veel liefhebbers van stoner en doom metal reikhalzend naar uitkijken, want Electric Wizard is in de laatste tien jaar een grote naam geworden in deze scene. Hoewel hun albums altijd (vrij) positief onthaald zijn, viel Witchcraft Today op door haar toegankelijke sound.

De puristen die daardoor destijds afhaakten, kunnen zich weer melden. Of de band zich de kritiek aangetrokken heeft of niet, weet ik niet, maar Black Masses is een heerlijk ouderwets duister album geworden. Met Black Mass werpt de band direct het beste nummer in de strijd. De jammerende zangstem, de dreunende bass, de sterke, satanische teksten. De belangrijkste handelskenmerken van Electric Wizard zijn volop aanwezig. Less is more, is hierop volledig van toepassing. Venus In Furs laat een ander gezicht zien, want dit nummer belicht de melodieuze kant van Electric Wizard. Ook het psychedelische aspect wordt niet verwaarloosd.

Verder mogen vooral The Nightchild, Turn Off Your Mind en Scorpio Curse er zeker wezen. Let er wel op dat de kwaliteit in het algemeen na Venus In Furs een stukje lager is. Gelukkig is het geheel vooral op de lange termijn interessant genoeg. Alleen Crypt Of Drugula komt over als een lange outro vol vreemde geluiden. Je moet er maar houden. Electric Wizard is nooit een band geweest waarvan je wel even een cd’tje opzet. Voor zulke spartaanse muziek is dat een hele prestatie. Deze fantastische band levert weer een prima album af. Misschien niet het beste in haar bestaan, maar het is een waardevolle toevoeging aan de discografie. Het is maar goed dat Electric Wizard nog altijd een band voor de zwarte en niet de grijze massa is.

Tracklist:
1. Black Mass
2. Venus In Furs
3. The Nightchild
4. Patterns Of Evil
5. Satyr IX
6. Turn Off Your Mind
7. Scorpio Curse
8. Crypt Of Drugula

Score: 83 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 23 november 2010

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.