Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) - 59
  • Gert Rymen (Deadlock) - 45
  • Javier Garagarza (Elfonía) - 48
  • Jim Savvoulidis (Blade Of Spirit) - 47
  • Josh Gilbert (As I Lay Dying) - 39
  • Oliver Palotai (Kamelot) - 52
  • Paul Black (L.A. Guns) - 67
  • Roman Subbotin (De Profundis) - 38
  • Scott Gorham (Thin Lizzy) - 75
  • Tuomas Planman (Norther) - 46
Concertreview

Cathedral, Electric Wizard en Grand Magus
Op 2 februari 2006 in Effenaar, Eindhoven
Tekst door Kristof
Enkele honderden hippies, metalheads en verdwaalde rockfans waren in de Effenaar aanwezig voor een gezellige familieavond. Cathedral kwam nog eens langs en zanger Lee Dorrian nam de opkomende bands Grand Magus en Electric Wizard mee op sleeptouw. Niet toevallig twee bands die 'eigendom' zijn van Lee's platenfirma Rise Above Records. Op papier beloofde het alvast een psychedelische avond te worden.

Maar voor we aan de bands komen, laten we eerst de nieuwe Effenaar eens 'reviewen', want het was mijn eerste bezoekje aan het nieuwe gebouw. Het oude gebouw had zijn charme, maar de nieuwe nederzetting oogt veel mooier, professioneler, ruimer, maar is toch niet klinisch kil. Deze avond vond plaats in de kleine zaal, die bijna even groot bleek te zijn als de oude Effenaar! Ik ben benieuwd hoe groot de grote zaal dan wel niet is! Dit complex zal in de toekomst duidelijk grotere namen kunnen aantrekken in allerlei muziekgenres en zal dus serieuze concurrentie worden voor 013. We zullen dus nog wel meer vertoeven in de zaal die vernoemt is naar een 'machine die materiaal effent' die oorspronkelijk in de oude locatie (een linnenfabriek) stond.

Tijd voor Grand Magus. Zij spelen up-tempo doomrock en citeerden vanavond vooral uit het nieuwe uitstekende "Wolf's Return". Het eerste wat opviel was dat zanger JB zijn lang haar heeft afgezworen en met een kale kop door het leven gaat. Het tweede dat opvalt zijn achtergrondbeelden, die bij elke band te zien zullen zijn. Deze beelden zijn bij alle drie de bands overigens zeer vaag: beelden van naakte vrouwen hangend aan kruizen, ridders die elkaar de kop in slaan, slechte science fictionhorror en middeleeuwse ziekten die worden uitgebeeld. De samensteller van al dit moois zal wel weten dat LSD geen schoonmaakmiddel is. Maar goed, Grand Magus stelde live niet teleur en klonk net zoals ze in de studio klinken. Wat overigens zowel een voordeel als een nadeel is. Goede opwarmer.

Toeval bestaat dus wel. Net als ik met iemand in discussie ben gegaan dat 'er geen vrouwen in de metalscène rondlopen die goed gitaarspelen', worden mijn argument kracht bijgezet door de vrouwelijke gitarist van Electric Wizard die haar gitaar niet in gang krijgt en de band stapt dan ook maar van het podium. Na dit te lange oponthoud heeft de band echter maar tijd meer voor twee songs die overigens wel naar paddestoelen en wiet roken. In deze verkorte set verknoeide trouwens diezelfde vrouw wederom de set door op haar gitaar te slaan alsof ze Kurt Cobain was. Zo speel je dus geen doom! Ontslaan dat mens!

Het nieuwe album "The Garden Of Unearthly Delights" van Cathedral is gewoon steengoed. En dat zijn we van onze favoriete hippies eerlijk gezegd niet meer gewend. De band is anno 2005 zeer goed op elkaar ingespeeld, Lee heeft nog altijd iets frivool en macaber tegelijk en ze hebben er ook allemaal zin in. In een uurtje tijd kregen we te horen dat het nieuwe materiaal ("Tree Of Life & Death", "North Berwick Witch Trials" en "Corpsecycle") nog meer swingt dan op plaat. Ook oudjes als "Soul Sacrifice" uit 1991 en "Autumn Twilight" uit 1992 ontbraken niet. Kritiekpunten uiten is dan moeilijk, zeker als de toegift een bloedstollende versie van de klassieker "Hopkins (The Witchfinder General)" is.

Bibelot, Dordrecht

Reactie van Kash op 08-02-2006 om 14:53u


De grote zaal van de Effenaar is ook erg mooi. Superbreed, net als het podium en minder "diep". Ook cool dat er in glas geschonken wordt.

Reactie van Iscariah op 17-02-2006 om 20:59u


he, dat wijffie van EW niet bashen. Ze is een riffmaster ... luister maar naar Sourvein.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.