Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
    12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Wildman Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ian Rilen (Rose Tattoo)† - 79
  • Larry Howe (Vicious Rumors) - 65
  • Linde Lindström (HIM) - 50
  • Wednesday 13 (Murderdolls) - 50

Vandaag overleden:
  • Bill Kennedy (producent) - 2012
Review

Unsun - Clinic For Dolls
Jaar van release: 2010
Label: Mystic Production
Unsun - Clinic For Dolls
Deze Poolse band zou je kunnen omschrijven als het geesteskindje van het echtpaar Stefanowicz, zijnde papa Maurycy (die we kennen als Mauser toen hij nog in Vader zat) en mama Annelyse die de artiestennaam Aya aangenomen heeft. Het heeft twee jaar geduurd voordat deze opvolger van hun redelijk succesvolle debuutalbum The End Of Life het levenslicht zag. De hoek waarin Unsun geduwd wordt is die van gothic metal.

Niet terecht, vind ik. Over het algemeen vind ik de melodie dermate de overhand hebben dat " popmetal" de muziek van Unsun beter benadert. Immers ontbreekt het operagehalte bij zangeres Aya, die een prettige stem heeft en zo een leuke brug weet te leggen tussen de metalmuziek en de melodieuze kant van het songmateriaal. Samen met drummer Vaaver (van Indukti) en bassist Heinrich (die je wellicht kent van Vesania) staat het muzikaal allemaal als een huis.

Zoals gezegd, de muzikale power is onmiskenbaar aanwezig, en doet mij een klein beetje denken aan de band Flowing Tears van een paar jaar terug. Het nummer Home is voor mij wel het beste nummer van dit album, met een lekkere donkere sfeer die ik bij de overige songs minder hoor. Ook de ingetogen uitgevoerde pianoballad The Last Tear en het aanstekelijke Not Enough zijn ook erg goed te pruimen.

Natuurlijk helpt het als je frontvrouw een prettig voorkomen heeft. Jammer dat de band mede hierdoor in de gothic-hoek wordt geplaatst want ik vind dat net zo min terecht als vergelijkingen met bands als Within Temptation en The Gathering, waar ik veel meer denk aan een vergelijking met Stream Of Passion. In ieder geval zingt deze Aya een prettiger partijtje weg dan pak 'm beet mevrouw Olzon bij Nightwish. Origineel klinkt het in ieder geval weer wel, en stevig ook. Hier moet een redelijk groot publiek voor te vinden zijn. O ja.. ze twitteren ook: http://twitter.com/unsun

Tracklist:
1. The Lost Way
2. Clinic For Dolls
3. Time
4. Mockers
5. Not Enough
6. The Last Tear
7. Home
8. I Ceased
9. A Single Touch
10. Why

Score: 85 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 23 november 2010

Unsun - Clinic For Dolls
Reactie van Richard666 op 24-11-2010 om 11:42u

Ik heb hem nog niet beluisterd, maar ik vond het debuut erg goed, dus ik zal deze ook wel binnenkort gaan beluisteren.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.