Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bas Maas (Doro) - 49
  • Chris Goss (Masters Of Reality) - 68
  • Chris Tsangarides (producent)† - 70
  • Gilby Clarke (Guns N' Roses) - 64
  • Tarja Turunen (Nightwish) - 49
  • Tony Hajjar (At The Drive-In) - 52
  • Vibeke Stene (Tristania) - 48

Vandaag overleden:
  • Dennis "D-Roc" Miles (Body Count) - 2004
Review

Amorphis - Magic & Mayhem - Tales From The Early Years
Jaar van release: 2010
Label: Nuclear Blast Records

Amorphis - Magic & Mayhem - Tales From The Early Years

In eerste instantie was het onduidelijk wat deze release nou precies voor moest stellen. Een compilatie-album of toch opnieuw opgenomen oude songs? Een mailtje naar platenmaatschappij Nuclear Blast bood uitkomst, Magic & Mayhem - Tales From The Early Years is oud materiaal in een nieuw jasje.

En dat betekent dat deze opnieuw opgenomen nummers louter en alleen van de eerste drie albums, te weten The Karelian Isthmus, Tales From The Thousand Lakes en Elegy (periode 1993-1996), afkomstig zijn. Nu kun je je afvragen waarom dit nodig is, maar als je weet dat de zang op Magic & Mayhem wordt verzorgd door zanger Tomi Joutsen (pas sinds 2005 bij Amorphis), dat het materiaal soms net iets anders wordt uitgevoerd dan het origineel en dat de kwaliteit van de nummers bovengemiddeld is, moet dat toch voldoende zijn om de aandacht te trekken.

Zowel voor fans die Amorphis al geruime tijd volgen als voor degenen die de band niet kennen, kan deze verzameling nummers interessant zijn. Tomi Joutsen doet de nummers eer aan, terwijl hij er toch zijn eigen draai aan weet te geven. De zang van Joutsen is wat mij betreft één van de sterke kanten van het huidige Amorphis en hoewel er in deze nummers vooral gegrunt wordt, hoor je zo nu en dan ook zijn fantastische cleane zang. Ook de verbeterde productie doet dit album goed. Met respect voor de productie van toen klinken deze versies voller en daardoor meer van deze tijd.

Inmiddels heeft de band een begin gemaakt met het nieuwe album en zijn er zestien songs in demoversie opgenomen. Gezien de koers die Amorphis de laatste albums vaart, zal de komende cd ongetwijfeld zo ruig niet zijn als de albums uit de death/doom metalperiode van de Finnen. Volgend jaar zal de opvolger van Skyforger uitkomen. Tot die tijd zijn Magic & Mayhem en de onlangs verschenen live-dvd Forging The Land Of Thousand Lakes wel erg lekkere tussendoortjes.

Tracklist:
1. Magic And Mayhem
2. Vulgar Necrolatry
3. Into Hiding
4. Black Winter Day
5. On Rich And Poor
6. Exile Of The Sons Of Uisliu
7. The Castaway
8. Song Of The Troubled One
9. Sign From The North Side
10. Drowned Maid
11. Against Widows
12. My Kantele
13. Light My Fire (The Doors-cover, bonustrack)

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 10 oktober 2010

Meer Amorphis:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.