Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
Geen concerten bekend voor 27-05-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss) - 74
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 79
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 71
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 52
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 77
  • MÃ¥rten Hagström (Meshuggah) - 54
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 49
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 43
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 41
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 59
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 48
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 52
  • Tara McLeod (Kittie) - 41
  • Tschibu (Gurd) - 54

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Voodoo Johnson - 10,000 Horses
Jaar van release: 2010
Label: Polarian Records
Voodoo Johnson - 10,000 Horses
De nieuwe rocksensatie komt deze maand uit Engeland. Birmingham om precies te zijn. De stad waar ook Black Sabbath vandaan komt. Aan de muziek van Voodoo Johnson is deze herkomst niet af te leiden, maar zul je eerder aan de zuidelijke staten van Amerika denken. Naar eigen zeggen zijn ze beïnvloedt door legendarische bands als Alice In Chains, Wolfmother, Metallica en Stone Temple Pilots, maar daar vergeten ze een belangrijke naam aan toe te voegen, namelijk die van Black Stone Cherry.

De muziek lijkt bij vlagen precies op die van hun Amerikaanse collega’s. Lekkere gitaarmuziek die sterk met blues(rock) verweven is. Gelukkig is de productie van 10,000 Horses lang niet zo dichtgeplamuurd, waardoor het veel ‘eerlijker’ klinkt. Genoeg wat betreft verwijzingen. 10,000 Horses is een prima debuutalbum, al zijn niet alle nummers even goed. Onderhoudend is het absoluut. Ondanks leuke songs als Headstone en vooral End Of The Empire ontbreekt het nog aan ervaring. Een nummer als Burn klinkt bijvoorbeeld vrij alledaags en zou met net dat beetje extra veel beter uit de verf komen.

De productie is uitstekend en het zangwerk mag er wezen. Hopelijk weten deze heren op hun volgende album de nodige vooruitgang te boeken, want volledig overtuigd ben ik nog niet. Het mist net dat beetje extra. De schakel die deze muziek naar een hoger niveau tilt. Desondanks is 10,000 Horses voor mij één van de betere rockplaten van de laatste tijd.

Tracklist:
1. Headstone
2. SIN!
3. Feel Karma
4. End Of The Empire
5. You Will Never Know
6. Doesn't Matter To Me
7. Burn
8. Nowhere Inbetween
9. Sleepwalker
10. Rain
11. Never Make It Out Alive (bonustrack)

Score: 78 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 22 augustus 2010

Voodoo Johnson - 10,000 Horses
Reactie van pos op 22-08-2010 om 19:40u

Hoezo dan de nieuwe rocksensatie ? Zo overtuigend klinkt het blijkbaar ook weer niet.

Voodoo Johnson - 10,000 Horses
Reactie van Ruud op 23-08-2010 om 16:27u
Score: 78 / 100

Als je de band een beetje volgt, dan weet je dat ze op het internet en veel bladen behoorlijk gehypt worden. Classic Rock magazine voorspelt ze zelfs een gouden toekomst. Een beetje cynisme van mijn kant kan volgens mij geen kwaad. Over alles wat we schrijven is nagedacht (enkele foutjes daargelaten). Nooit te snel oordelen, Pos.

Groeten
Ruud

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.