Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Review

Juvaliant - Inhuman Nature
Jaar van release: 2010
Label: Limb Music Products

Juvaliant - Inhuman Nature

Enkele jaren geleden verraste Oostenrijk mij al met de band Serenity, deze keer brengt het land me een eveneens melodieuze band in de vorm van Juvaliant. Men speelt symfonische power metal met progressieve trekjes en kan het beste vergeleken worden met bands als Kamelot, Pagan’s Mind, Fairyland, Nightwish en een vleugje Symphony X. Om maar meteen met de deur in huis te vallen: liefhebbers van bovengenoemde bands kunnen Inhuman Nature met een gerust hart aanschaffen.

Juvaliant is het schoolvoorbeeld van een band die gebruik maakt van elk trucje om fans van het genre te binden. Epische koren, goed uitgedachte, technische gitaarsolo’s met een hoop gevoel voor melodie, toetsenlagen die nooit hinderlijk aanwezig zijn, maar tegelijkertijd voor een prachtig majestueus geluid zorgen en precies op de juiste momenten een flinke portie stevigheid. Het meest fijne is dat de gitaar nog goed op de voorgrond staat en hierdoor niet voor een Sonata Arctica situatie zorgt waar de gitaar alleen te horen is tijdens de solo’s. Nee, Juvaliant klinkt heerlijk symfonisch zonder het metalen randje te verliezen.

Voor sommigen zal zanger Thomas Strübler misschien een te licht stemgeluid hebben, hij heeft wel zeer sfeervolle zangpartijen en een zuivere strot. En de nummers zelf? Die zijn stuk voor stuk prima in het gehoor liggend en memorabel. Toegegeven, de openingsrif van Live To Die lijkt als twee druppels water op de opening van Set The World On Fire van Symphony X, maar afgezien van deze overeenkomst hebben de meeste songs een lekker eigen gezicht. Helemaal het elf minuten durende Cold Distance Of The Universe is een pareltje van jewelste. Juvaliant is dan misschien wel een ietwat gelikte band, het klinkt allemaal erg goed. Een prima debuut!

Tracklist:
1. Into The Abyss
2. Heroes (We Will Be)
3. Doomsday Machine
4. Live To Die
5. Hell’s Roundabout
6. Killing Child
7. On Wings Of Steel
8. Silent Agony
9. Cold Distance Of The Universe

Score: 85 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 18 augustus 2010

Juvaliant - Inhuman Nature
Reactie van da -Z- op 29-02-2012 om 13:32u
Score: 90 / 100

Erg goede band. Heb de cd al ruim anderhalf jaar en draai m nog regelmatig. Doomsday Machine en Cold Distance zijn geweldig

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.