Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Fluoryne - Dämmerung
Jaar van release: 2009
Label: Lost Souls Graveyard

Fluoryne - Dämmerung

Stevige black metal a la Geist, een futuristische sfeer die doet denken aan Abigor’s Fractal Possession, plotseling opduikende cleane zang: openingsnummer Morgens weet je aandacht wel te trekken!
Fluoryne is de band van Falk, ook wel bekend als keyboardspeler Faruk van Geist. Samen met gastmuzikanten Lykrates Vyron/Cypher D.Rex (drums, zanger van Geist), Pariah G./ Gravlagd (zang, Stench Of Styx) en Martin Wiese (cleane zang, Enid, ook cleane zang op het album van Inarborat) levert hij met Dämmerung een interessant debuutalbum af.

Na Morgens neemt het album een iets andere wending. In de volgende nummers wordt het black metalgeweld vaak afgewisseld met rustigere passages. Deze zijn zeer sfeervol, maar duren in onder andere het nummer Fern net te lang naar mijn smaak. Het neemt de vaart uit het album weg en maakt dat het wat fragmentarisch overkomt. Dat is jammer, de mix van lekker in het gehoor liggende black metal, vlagen cleane zang en rustigere muziek zorgt voor een aparte sfeer. Wat meer afwisseling van de verschillende elementen, scherpere contrasten en iets meer nadruk op de black metal zouden de muziek van Fluoryne goed doen. Nu zorgt Fluoryne ook al voor een fijne luisterervaring, begrijp me niet verkeerd, maar het kan allemaal nog beter.

Tekstueel gezien heeft Falk gekozen voor een origineel concept: gedichten van expressionistische Duitse dichters. Volgens hem hebben deze een overeenkomst in sfeer met black metal. Nu heb ik mij verder niet verdiept in deze gedichten, maar uit deze keuze en motivatie blijkt wel dat Falk zijn band serieus neemt. Op de zoveelste band met quasikwaadaardige thematiek zit niemand te wachten.

Ondanks de genoemde kritiekpunten is Dämmerung een album dat het luisteren waard is. Als Fluoryne deze in de toekomst weet te verbeteren, kunnen we rekenen op nóg interessantere muziek.

Tracklist:
1. Morgens
2. Fern
3. Unwetter
4. De Profundis
5. Klage

Score: 80 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 13 januari 2010

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.