Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
Geen concerten bekend voor 24-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden)† - 63
  • Anita Auglend (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Chris Fehn (Slipknot) - 53
  • Jarmo Pääkkönen (Excalion) - 43
  • Leshi (Arafel) - 44
  • Mario Caldato Jr. (producent) - 65
  • Michael Bøgballe (Mnemic) - 49
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones)† - 82
  • René Berg (Hanoi Rocks)† - 70
  • Shinya Terachi (Dir En Grey) - 48
  • Stefan "Stefu" Piesnack (Hanoi Rocks) - 69
  • Steve Dawson (Saxon) - 74
  • Trace Cyrus (Metro Station) - 37
Review

Whiplash - Unborn Again
Jaar van release: 2009
Label: Pulverized Records
Whiplash - Unborn Again
Unborn Again. Dat is de titel van de nieuwe plaat van de band waarvan alle bandleden ooit Tony heetten. Bij deze tweede doorstart is alleen frontman Tony Portaro overgebleven. Met twee nieuwe vrienden wil Whiplash teruggrijpen naar haar gloriedagen, want op het nieuwe, door Ed Repka getekende, artwork staan duidelijke verwijzingen naar Power To Pain, Insult To injury en vooral Ticket To Mayhem.

Een rare situatie als je je bedenkt dat Whiplash allang haar wilde haren verloren heeft. Unborn Again laat dan ook geen felle thrash horen, maar eerder harde rock ‘n’ roll. Dat is geen slechte zaak, want Tony Portaro zorgt ervoor dat het geheel duidelijk als Whiplash klinkt. Het is alleen jammer dat het aan echt goede songs ontbeert. Float Face Down mag dan best tof klinken, maar als het beste nummer van de plaat een cover (I’ve Got The Fire, van Montrose) is, dan doe je toch iets niet goed. Misschien komt het ook wel doordat drummer Joe Cangelosi stiekem een betere zanger is. Het probleem is dat je alle songs wel eens gehoord hebt. De toegevoegde waarde waardoor deze cd niet in je collectie mag ontbreken mist gewoon.

Nou is Whiplash nooit echt een topband geweest. Natuurlijk kan ik op zijn tijd best genieten van Power And Pain, maar in het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Unborn Again geef ik het voordeel van de twijfel, omdat dit ‘herboren’ Whiplash in ieder geval enthousiast klinkt en niet zomaar voor het geld terug gekomen is. Wil je een sterke comeback horen, dan kun je wellicht beter naar Artillery’s laatste plaat luisteren. Zij weten wel hoe je na tien jaar met een knaller kunt komen.

Tracklist:
1. Swallow The Slaughter
2. Snuff
3. Firewater
4. Float Face Down
5. Fight Or Flight
6. Pitbulls In The Playground
7. Parade Of Two Legs
8. Hook In Mouth
9. I’ve Got The Fire
10. Feeding Frenzy

Score: 70 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 12 oktober 2009

Whiplash - Unborn Again
Reactie van Old Mhb op 12-10-2009 om 17:44u
Score: 79 / 100

Hij klinkt best lekker. Normaal gezien gaf ik 80 maar de hoes is me te lelijk en ziet er mijn inziens oerdom uit.

Whiplash - Unborn Again
Reactie van poepluier op 17-10-2009 om 08:48u
Score: 70 / 100

Lelijke hoes (zoals gewoonlijk)......en voor de rest is het gewoon zwaar balen dat zo'n band het nog nodig vind om onder de naam Whiplash nog zo iets slechts uit te brengen. Bagger!!!

Whiplash - Unborn Again
Reactie van Squidward op 17-10-2009 om 16:59u
Score: 75 / 100

@poepluier
Je vind dat ze iets slecht uitgebracht hebben,maar toch geef je het een ruim voldoende? Niet echt logisch, of wel?

Whiplash - Unborn Again
Reactie van poepluier op 23-10-2009 om 06:33u

Logica is bij mij altijd ver te zoeken. Zoals nu.....ik barst van de slaap (+hangover)...moet straks gaan werken en zit nu vanaf 5 uur te internetten.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.