Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Hicks (komiek)† - 64
  • Billy Gibbons (ZZ Top) - 76
  • Damond Jiniya (Savatage) - 51
  • Dan "Baalberith" Jurecek (Salamandra) - 52
  • Etienne Gallo (Augury) - 48
  • Henric Carlsson (Nightrage) - 45
  • Hugo Prinsen Geerligs (The Gathering) - 52
  • Ludwig van Beethoven (componist)† - 255
  • Marios Iliopoulos (Nightrage) - 56
  • Sebastian Carrasco (Six Magics) - 42
Review

Iron Age - The Sleeping Eye
Jaar van release: 2009
Label: Tee Pee Records
Iron Age - The Sleeping Eye
Ik hou van thrash metal, maar ik ben ook een groot liefhebber van doom metal. Of doomthrash nou een goede combinatie is, weet ik niet. Drop en pizza zal samen waarschijnlijk ook niet echt lekker smaken. Het (mij tot voor kort onbekende) Amerikaanse gezelschap Iron Age doet in ieder geval een serieuze poging om deze twee stijlen samen te brengen.

In een kleine drie kwartier horen we voornamelijk typische Metallica riffs, atmosferische doom metal en een zanger die ergens wel wat weg heeft van John Tardy’s (Obituary) doodsrochel. Ondanks deze eenvoudig herkenbare ingrediënten is The Sleeping Eye geen makkelijk album geworden. Het blijft tegendraads om snelle riffs te combineren met trage, slaperige melodieën. Soms levert het prachtige dingen op waardoor je je (door de bandnaam) zou kunnen wanen in de wereld van onze verre voorvaderen, maar The Sleeping Eye herbergt ook vreselijk saaie tracks. Dat krijg je nou eenmaal als het meeste riffwerk inspiratieloos klinkt. Beetje cru als je je bedenkt dat de beste riffs (en ik maak geen geintje) te horen zijn in de laatste twee minuten van dit album.

Wat ik absoluut niet snap, is bijvoorbeeld de twee minuten durende stilte op Burden Of Empire. Kwaliteit wordt direct gevolgd door bittere middelmatigheid. Iron Age had er in mijn ogen beter aan gedaan om goede nummers als Dispossessed en het sterk ingezongen A Younger Earth op een EP te zetten en de rest bewerken of in de prullenbak te gooien. Iron Age is een band die, zeker als het de zaken fatsoenlijk aanpakt, best potentie heeft. Het komt er op The Sleeping Eye niet goed uit.

Tracklist:
1. The Sleeping Eye Of The Watcher
2. Dispossessed
3. Burden Of Empire
4. Materia Prime
5. A Younger Earth
6. Arcana Pt.1
7. Arcana Pt.2
8. The Way Is Narrow

Score: 58 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 10 oktober 2009

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.