Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Siegel (Infectious Grooves) - 57
  • Carlos Delgado (Crimson Death) - 50
  • Dave Culross (Malevolent Creation) - 52
  • Jaap Relou (For I Am King) - 42
  • Jape Perätalo (To/Die/For) - 52
  • Johan Edlund (Tiamat) - 55
  • Johnny Kelly (Type O Negative) - 58
  • Lisa Miskovsky - 51
  • Robin Trower (Procol Harum) - 81
  • Santtu Lonka (To/Die/For) - 48
  • Shlomit Levi (Orphaned Land) - 43
  • Thomas Mayer (Superior) - 59

Vandaag overleden:
  • Brad Delp (Boston) - 2007
  • Henrik Johansson (Apostasy) - 2006
  • Keith Olsen (producent) - 2020
Review

Iron Age - The Sleeping Eye
Jaar van release: 2009
Label: Tee Pee Records
Iron Age - The Sleeping Eye
Ik hou van thrash metal, maar ik ben ook een groot liefhebber van doom metal. Of doomthrash nou een goede combinatie is, weet ik niet. Drop en pizza zal samen waarschijnlijk ook niet echt lekker smaken. Het (mij tot voor kort onbekende) Amerikaanse gezelschap Iron Age doet in ieder geval een serieuze poging om deze twee stijlen samen te brengen.

In een kleine drie kwartier horen we voornamelijk typische Metallica riffs, atmosferische doom metal en een zanger die ergens wel wat weg heeft van John Tardy’s (Obituary) doodsrochel. Ondanks deze eenvoudig herkenbare ingrediënten is The Sleeping Eye geen makkelijk album geworden. Het blijft tegendraads om snelle riffs te combineren met trage, slaperige melodieën. Soms levert het prachtige dingen op waardoor je je (door de bandnaam) zou kunnen wanen in de wereld van onze verre voorvaderen, maar The Sleeping Eye herbergt ook vreselijk saaie tracks. Dat krijg je nou eenmaal als het meeste riffwerk inspiratieloos klinkt. Beetje cru als je je bedenkt dat de beste riffs (en ik maak geen geintje) te horen zijn in de laatste twee minuten van dit album.

Wat ik absoluut niet snap, is bijvoorbeeld de twee minuten durende stilte op Burden Of Empire. Kwaliteit wordt direct gevolgd door bittere middelmatigheid. Iron Age had er in mijn ogen beter aan gedaan om goede nummers als Dispossessed en het sterk ingezongen A Younger Earth op een EP te zetten en de rest bewerken of in de prullenbak te gooien. Iron Age is een band die, zeker als het de zaken fatsoenlijk aanpakt, best potentie heeft. Het komt er op The Sleeping Eye niet goed uit.

Tracklist:
1. The Sleeping Eye Of The Watcher
2. Dispossessed
3. Burden Of Empire
4. Materia Prime
5. A Younger Earth
6. Arcana Pt.1
7. Arcana Pt.2
8. The Way Is Narrow

Score: 58 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 10 oktober 2009

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.