Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 september:
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Ferro (Lacuna Coil) - 53
  • Ginger Baker (Cream)† - 87
  • Ian Gillan (Deep Purple) - 81
  • Joey Tempest (Europe) - 63
  • John Deacon (Queen) - 75
  • Josh Rand (Stone Sour) - 52
  • Marco Coti Zelati (Lacuna Coil) - 51
  • Michael Todd (Coheed And Cambria) - 46
  • Steve Grimmett (Grim Reaper)† - 67
  • Steven Sanders (Spoil Engine) - 50
Review

Dejafuse - Dejafuse
Jaar van release: 2009
Label: Reference Records
Dejafuse - Dejafuse
Nadat zangeres Nienke de Jong afscheid had genomen van haar vorige band Autumn, was al snel duidelijk dat zij zich in de toekomst zou gaan richten op haar eigen band Dejafuse. Enige tijd geleden heeft het eerste studioalbum van Dejafuse het levenslicht gezien.

Dejafuse brengt op het titelloze debut lekkere groovy rock ten gehore en schotelt ons een twaalftal uiteenlopende nummers voor, die vrijwel allemaal lekker in het gehoor liggen. Met het nummer 2faced gaat het album gelijk stevig van start, waarmee de toon voor de rest van het album wordt gezet. De nummers passen goed bij het karakteristieke stemgeluid van Nienke de Jong. Ze klinkt lekker stoer en energiek en weet op zanggebied de nodige diversiteit aan te brengen, wat mij in positieve zin heeft verrast. Af en toe wordt wat gas terug genomen zoals in het afwisselende Clipper en het mooie Shapeshifting dat vernuftig in elkaar zit. Het instrumentale Continuüm valt enigzins uit de toon in vergelijking met de rest van het album, maar vormt een geslaagde afsluiter.

Een aantal nummers doen denken aan de vorige band van De Jong. Luister maar eens naar Wake en State of Being. Desalniettemin kan ik concluderen dat Dejafuse er in is geslaagd om duidelijk een eigen geluid te creëren. Wat mij namelijk opvalt is dat de muziek van Dejafuse in vergelijking met Autumn veel compacter en minder symfonisch klinkt. Dit komt mede doordat Dejafuse geen gebruik maakt van keyboards. Het album is opgenomen in de Graveland Studio en geproduceerd door Arno Krabman, die overigens ook de gitaarpartijen voor zijn rekening heeft genomen. Tenslotte is vermeldenswaardig dat de drums zijn verzorgd door Ludwig Witt die we onder andere kennen van Spiritual Beggars.

Dejafuse maakt een geslaagd debut en levert een mooi album af dat doet uitkijken naar een vervolg.

Tracklist:
1. 2Faced
2. Brother
3. Right Here
4. Wake
5. Clipper
6. Blanque Cheque
7. Exploring
8. Shapeshifting
9. More
10. Wrapture
11. State of Being
12. Continuüm

Score: 85 / 100

Reviewer: Patrick
Toegevoegd: 25 september 2009

Dejafuse - Dejafuse
Reactie van Erik op 29-09-2009 om 15:41u
Score: 75 / 100

op zich best een lekker album maar ik mis toch een beetje nummers die echt blijven hangen.
Op dit moment best nog wel lekker om af en toe te draaien maar ik vraag me af of ik deze plaat bv. volgend jaar nog weleens zal luisteren.

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.