Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
    19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ákos Komondi (Halor) - 45
  • Andy Powell (Wishbone Ash) - 76
  • Burton C. Bell (Fear Factory) - 57
  • Dominic "Forest" Lapointe (Quo Vadis) - 50
  • Doug Aldrich (Whitesnake) - 62
  • Francis Buchholz (Scorpions) - 72
  • Frank Watkins (Obituary)† - 58
  • Ivano "Muad'Dib" Spiga (Holy Martyr) - 50
  • Joacim Cans (Hammerfall) - 56
  • John Christ (Danzig) - 61
  • Larry Love (Negative) - 43
  • Marko Pukkila (Altaria) - 52
  • Pertti Pätsi (Medicated) - 36
  • Sam Bean (The Berzerker) - 51
  • Todd La Torre (Queensrÿche) - 52
  • Tommaso "Tommy" Nemesio (Kaledon) - 47
  • Tony Iommi (Black Sabbath) - 78

Vandaag overleden:
  • Bon Scott (AC/DC) - 1980
  • Larry Coryell - 2017
Review

Dejafuse - Dejafuse
Jaar van release: 2009
Label: Reference Records
Dejafuse - Dejafuse
Nadat zangeres Nienke de Jong afscheid had genomen van haar vorige band Autumn, was al snel duidelijk dat zij zich in de toekomst zou gaan richten op haar eigen band Dejafuse. Enige tijd geleden heeft het eerste studioalbum van Dejafuse het levenslicht gezien.

Dejafuse brengt op het titelloze debut lekkere groovy rock ten gehore en schotelt ons een twaalftal uiteenlopende nummers voor, die vrijwel allemaal lekker in het gehoor liggen. Met het nummer 2faced gaat het album gelijk stevig van start, waarmee de toon voor de rest van het album wordt gezet. De nummers passen goed bij het karakteristieke stemgeluid van Nienke de Jong. Ze klinkt lekker stoer en energiek en weet op zanggebied de nodige diversiteit aan te brengen, wat mij in positieve zin heeft verrast. Af en toe wordt wat gas terug genomen zoals in het afwisselende Clipper en het mooie Shapeshifting dat vernuftig in elkaar zit. Het instrumentale Continuüm valt enigzins uit de toon in vergelijking met de rest van het album, maar vormt een geslaagde afsluiter.

Een aantal nummers doen denken aan de vorige band van De Jong. Luister maar eens naar Wake en State of Being. Desalniettemin kan ik concluderen dat Dejafuse er in is geslaagd om duidelijk een eigen geluid te creëren. Wat mij namelijk opvalt is dat de muziek van Dejafuse in vergelijking met Autumn veel compacter en minder symfonisch klinkt. Dit komt mede doordat Dejafuse geen gebruik maakt van keyboards. Het album is opgenomen in de Graveland Studio en geproduceerd door Arno Krabman, die overigens ook de gitaarpartijen voor zijn rekening heeft genomen. Tenslotte is vermeldenswaardig dat de drums zijn verzorgd door Ludwig Witt die we onder andere kennen van Spiritual Beggars.

Dejafuse maakt een geslaagd debut en levert een mooi album af dat doet uitkijken naar een vervolg.

Tracklist:
1. 2Faced
2. Brother
3. Right Here
4. Wake
5. Clipper
6. Blanque Cheque
7. Exploring
8. Shapeshifting
9. More
10. Wrapture
11. State of Being
12. Continuüm

Score: 85 / 100

Reviewer: Patrick
Toegevoegd: 25 september 2009

Dejafuse - Dejafuse
Reactie van Erik op 29-09-2009 om 15:41u
Score: 75 / 100

op zich best een lekker album maar ik mis toch een beetje nummers die echt blijven hangen.
Op dit moment best nog wel lekker om af en toe te draaien maar ik vraag me af of ik deze plaat bv. volgend jaar nog weleens zal luisteren.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.