Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
Geen concerten bekend voor 04-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Frank Boeijen (The Gathering) - 52
  • Jan S. Eckert (Masterplan) - 60
  • Jerome Lavail (Your Shapeless Beauty) - 49
  • Keith Caputo (Life Of Agony) - 52
  • Kristian "Necrolord" Wåhlin (Diabolique) - 54
  • Morten Veland (Sirenia) - 48
  • Paul Kuhr (Novembers Doom) - 54
  • Piero Paravidino (Mesmerize) - 53
  • Robert Balci (Stormwitch) - 55
  • Steve Austin (Today Is The Day) - 59

Vandaag overleden:
  • Frank Zappa (The Mothers Of Invention) - 1993
  • Tommy Bolin (Deep Purple) - 1976
Review

Dark Remains - A Construct to Obliteration
Jaar van release: 2009
Label: Dutch Metal Records
Dark Remains - A Construct to Obliteration
Gouda's metalglorie is weer aan zet: Dit jaar weer een nieuw album van Dark Remains, één van de noemenswaardige death metalbands uit één van de crimineelste stadjes van Nederland. Drie jaar na de voorganger heeft het derde album, A Construct to Obliterate zich aangediend. Weer een stevige old school death metalplaat, muziek zoals we deze al tien jaar voorgeschoteld krijgen.

Wederom geen opzienbarende veranderingen dus binnen de sound, wel binnen de band, want zo'n beetje heel (voormalig) Warmaster maakt inmiddels deel uit van de band en ook de broer van bassist Alex Schlüter, Cliff Schlüter, is op de drukkruk gekropen. Een hele wissel van de wacht, die, zoals gezegd, echter nauwelijks tot geen invloed op de muziek heeft gehad. Dark Remains buldert gestaag verder.
Deze grotendeels mid-tempo cd heeft mijns inziens een stabiele factor, maar ook een aantal minpunten. Bij wie de vertrouwde aanpak goed in het oor ligt zal ook deze keer prima met de donkere en logge A Construct to Obliterate uit de voeten kunnen. Wel wordt de cd na een nummertje of 5 ietwat saai omdat er niks knetterends op gebeurt. De nummers zijn vooral grof en smerig en versnellen zo nu en dan flink de pas. Maar de echt felle uithalen blijven uit, bovendien klinken de drums door de vrij aanwezige snare soms wat hol, bij de muziek van Dark Remains past een zwaarder drumgeluid veel beter.

Als geringe liefhebber van de hypere, nerveuze en springerige technische death metal heb ik behoorlijk wat baat bij bands met een stabielere sound in de basis en dat zit bij Dark Remains al tijden goed. Echter wacht ik nog steeds op een plaat die niet alleen 'lekker' en 'old school' ook iets pittigs heeft en dit ingrediënt moet ook het nieuwe album grotendeels missen.

Tracklist:
1. Blood Revolution
2. Symbols of Subsidence
3. Fool's March
4. Harassed By Existence
5. Hatred's Glory
6. Banned to the Sheol
7. Click of Death
8. Demon's Dance (Mourning cover)

Score: 67 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 17 september 2009

Dark Remains - A Construct to Obliteration
Reactie van Viking op 19-09-2009 om 16:18u

Voor iedereen die wil weten hoe het nu écht zit:

Dark Remains bestaat ruim 2x zo lang als Warmaster. André is drummer van zowel Dark Remains als Warmaster. Rik zat in Dark Remains en zit nu in Warmaster. Alex zat al in Warmaster en zit nu óók in Dark Remains. Frank is vaste gitarist van Dark Remains en heeft, lang geleden, een blauwe maandag in Warmaster gezeten. Cliff is gitarist en heeft bijzonder weinig van doen met Warmaster, evenals Erwin.

Het is niet zo ingewikkeld hoor :D.

Btw: www.darkremains.nl is de officiele site.

Dark Remains - A Construct to Obliteration
Reactie van john op 20-09-2009 om 11:37u
Score: 80 / 100

Het wordt nu toch echt tijd dat die Lana stopt met concert en cd reviews.


Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.